Історія холодильника почалася задовго до винаходу електрики, коли людство виявило, що продукти в холоді зберігаються значно довше, ніж в звичайних умовах. Електричний ж аналог, більш звичний для сучасної людини почав своє існування в 1895 році. Правда це був всього лише проект, розроблений і запатентований французьким фізиком Марселем Одіфреном.

Перший діючий холодильник був розроблений американськими інженерами в 1910 році. Він мало чим нагадував теперішні моделі і мав цілу купу істотних недоліків. Природно, що в серійне виробництво він не потрапив. Хоча завдяки цій діючій моделі, вже через рік в 1911 році американський виробник електроніки компанія General Electric запустила в серійне виробництво холодильний побутової агрегат master-plus.com.ua/holodilnik/. В честь французького першовідкривача модель назвали «Одіфрен».

«Одіфрен» володів оригінальної на той час конструкцією. Американським інженерам вдалося домогтися гарного теплообміну. У конструкції Холодильник General Electricпрактіческі були відсутні складні деталі, тому холодильник був ще і легкий в обслуговуванні - міняти і змащувати рухомі частини користувачам доводилося всього лише раз на півроку - рік. General Electric з новим агрегатом вдалося протриматися на ринку цілих 17 років - лише 1928 року «Одіфрен» зняли з виробництва.

У 1918 році інша компанія «Кельвінейтор» запустила у виробництво модель холодильної машини з автоматичним регулюванням. Це була розробка американського вченого та інженера Рояла Семюела Копеланд.

Перші моделі холодильників були досить громіздкими і виконувалися зазвичай у вигляді шаф. Про вагу такого агрегату, в якому корисна камера для зберігання продуктів становила лише п'яту частину приладу, говорити взагалі не доводиться. Для обертання компресора використовувався досить важкий двигун. В якості холодоагенту використовувався або сірчистий ангідрид (досить небезпечна субстанція) або аміак. Останній, до речі, використовувався в певний моделях холодильників аж до 90-х років минулого століття.

У 1926 році, завдяки все тій же General Electric і датському інженеру Крістіану Стінструпу вийшла нова модель холодильника «Монітор Топ», яка відрізнялася абсолютно герметичним корпусом. Але конструкція все ще передбачала використання дерев'яних плит або окремих металевих деталей.

В кінці 20-х років минулого століття холодильники стали виробляти в суцільнометалевих корпусах, що складаються з вставлених один в один металевих шаф. У прошарок між ними поміщали утеплювач. Така конструкція дозволяла виробництво і складання холодильників поставити на конвеєр, а отже і почати масове виробництво цих корисних і затребуваних побутових електроприладів.

У Європі перший холодильник зійшов з виробничої лінії в 1926 році. Його випустила фірма A-Tevec. Застосування в якості холодоагенту більш безпечного фреону почалося лише на початку 30-х років минулого століття. Вперше в своїх холодильних установках його почали використовувати американські компанії Westinghouse Electric і Frigidaire.

Сучасний холодильник, який є практично в кожній родині, мало чим нагадує перші моделі. Його конструкція більш досконала, а використання сучасних досягнень, в тому числі і в галузі електроніки, робить його роботу практично безвідмовної.