Існують різні варіанти штор, які можна повісити на балконі або кухні. Можна вибрати будь-які види цих виробів. Одним з них є римські штори. купить римские шторы на кухню буде ідеально, оскільки прекрасно поєднуються з інтер'єром цієї кімнати. У цій статті ми детально розберемо, що з себе представляють ці вироби.

Що таке римські штори?

Це один із різновидів підйомних штор. Вони виглядають, як прямокутна тканина, в яку вшиті спеціальні планки. Через їх край протягнуто шнур. Кріпляться штори до механізму, за допомогою якого їх можна згортати і, навпаки, розгортати, а також фіксувати в потрібному положенні. Така конструкція буває в двох варіантах: механічному і електромеханічному.

Найкраще встановити римські штори на балкон. Для цього вони підходять ідеально. Вони дуже зручні. Їх складки при додаванні мають крок найчастіше 20 сантиметрів. Ці вироби надають вікна дуже естетичний і гарний зовнішній вигляд. На свій розсуд ви можете зробити вибір на користь кількох типів цієї продукції. Існують наступні види римських штор:

 • Класичні. Складаються з тканини з рівною поверхнею. При підйомі вона створює специфічні складки горизонтального типу, які накладаються один на одного. Цей вид виробів досить простий. Але він відмінно підходить до будь-якого інтер'єру.
 • Каскадні. У них є характерне відміну від класичних. Конструкція римських штор каскадного типу складається з складок, які видно навіть в повністю розкритому стані. Вони створюють прекрасні драпірування. Цей вид штор відмінно підходить до таких типів дизайну інтер'єру, як кантрі або традиційний стиль. Він буде особливо доречний на стильному французькому балконі.

Тканини для римських штор

Це вид штор відмінно підходить для кухні з балконом. Однак потрібно вибирати такі вироби, які будуть створювати дійсно затишну атмосферу. При цьому не забувайте, що кухня, це функціональна кімната. А це означає, що кіптява і пар будуть впливати на штори. Це потрібно обов'язково врахувати.

Тканина для римських штор повинна бути практичною. Важливо, щоб ви самі могли випрати вироби, не звертаючись в хімчистку. Також варто підбирати матеріал, який не буде вбирати запахи, і не буде схильний до швидкого забруднення. Для цієї мети краще вибрати синтетику. Вона хороша тим, що довго зберігає гарний зовнішній вигляд, і відмінно стирається, не вимагаючи спеціального догляду. Якщо ви прихильник натуральних тканин, можна вибрати варіанти римських штор, які будуть виконані з комбінованих матеріалів. Наприклад, бавовна або льон, доповнений синтетичними нитками. Такі вироби виглядають просто чудово. Вони поєднують якість натуральних матеріалів і практичність синтетики. Але теоретично для римських штор допустимо використання будь-яких видів тканин.

Переваги римських штор та їх недоліки

Це тип штор має цілу низку переваг. Тому багато професіоналів дають поради ставити саме ці вироби на балконі або кухні. Їх переваги полягають в тому, що вони:

 • відрізнятися лаконічними формами;
 • економлять простір;
 • прекрасно поєднуються з будь-яким стилем інтер'єру;
 • зручні в експлуатації;
 • характеризуються простим відходом.

Також варто відзначити, що ці штори бувають найрізноманітнішими. Тому ви без проблем зможете вибрати вироби, які будуть максимально підходити під ваші меблі. В етнічному або природному інтер'єрі, ці штори будуть виглядати особливо гарно. Крім того, вони можуть стати чудовим доповненням вінтажного стилю. Але тоді, буде доречніше вибрати варіант в біло-синьому забарвленні. Ці штори будуть ідеальним рішенням для малогабаритних квартир, в яких невисокі стелі.

Серед недоліків цих виробів можна виділити лише досить високу вартість. Хоча існують і бюджетні варіанти штор. Тому ви зможете підібрати моделі, які не будуть сильно бити по вашому сімейному бюджету. Крім того, римські штори можна зробити самостійно. Таким чином, ви зможете максимально заощадити свої кошти.

Що потрібно для виготовлення римських штор?

Для того щоб зробити ці штори вам знадобитися зовсім небагато матеріалів. Для цього потрібно підібрати:

 • Тканина. Купити можна текстиль будь-якої фактури. Забарвлення вибирайте таку, щоб вона поєднувалася з інтер'єром кімнати. Зробіть виміри вікна, щоб з'ясувати скільки тканини вам знадобитися. Додайте трохи довжини і ширини для запасу.
 • Рейки з дерева і прути з металу. Їх кількість повинна відповідати числу складок, якими буде володіти готова штора.
 • Кільця з пластмаси, діаметром близько 12 мм. Їх можна придбати в магазині або зробити самостійно з металевого дроту.
 • Шнур. Розмір повинен бути в два рази більше, ніж ширина штори.
 • Карниз. Цю деталь також можна купити готову або зробити своїми руками. Якщо вирішите виготовити її самому, візьміть самий звичайний карниз. Штора до нього кріпиться за допомогою клейкої стрічки, і невеликих цвяхів.

Готовий виріб можна повісити на лоджії. Як ми вже говорили раніше, це кращі кімнати для установки римських штор. Але перед цим необхідно якісно засклити приміщення.