Зараз розпочався відбір кандидатів до вступуу вищі навчальні заклади МВС України. Відбір проводиться серед учнів загальноосвітніх шкіл міста та району, цивільної молоді.
Вибір професії — це дуже важливий крок для кожної людини, від якого залежить її подальше життя. Він потребує великої уваги. За кілька місяців випускники покинуть стіни рідної школи. Більшість з них вже вибрали для себе заклади, де будуть здобувати освіту. А деякі ніяк не можуть зорієнтуватися і визначитися, як професію обрати. Ця інформація для тих, хто вирішив пов’язати свою подальшу долю з правоохоронними органами.
Які навчальні заклади готують спеціалістів за державним замовленням для правоохоронної системи МВС України?
Національна академія внутрішніх справ (м. Київ), Львівський державний університет внутрішніх справ, Одеський державний університет внутрішніх справ, Донецький юридичний інститут внутрішніх справ. Національна юридична академія ім. Я. Мудрого (м. Харків).
Як здійснюється організація відбору до зазначених навчальних закладів?
Відбір здійснюється відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про проведення експерименту з підготовки фахівців для МВС». Порядок проведення експерименту регламентує організацію набору осіб до ВНЗ МВС за схемою «курсант- військовослужбовець-курсант».
На навчання за експериментальною програмою відбираються лише юнаки у віці від 17 років 6 місяців до 24 років 6 місяців (станом на 1 вересня року вступу).
Кожен кандидат на навчання індивідуально має ознайомитись з умовами проведення екс - периментальної підготовки та отримати роз’яснення щодо призову на строкову військову службу. Абітурієнти складають тести в центрах оцінювання якості освіти з української мови та літератури, історії України (математика, біологія, іноземна мова за вибором). Особам, які виявили бажання навчатися у ВНЗ МВС України, необхідно обов’язково зареєструватись у центрах оцінювання якості освіти.
Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають на навчання, конкурсний бал обчислюється з урахуванням співбесіди щодо готовності до навчання та проходження служби в ОВС, шляхом додавання балів сертифікатів УЦОЯО з конкурсних предметів, середнього балу документа про повну загальну середню освіту, оцінки рівня фізичної підготовки.
Екзамен з фізичної підготовки і співбесіда щодо готовності до навчання та проходження служби в ОВС проводиться в навчальному закладі МВС. Підчас навчання у ВНЗ курсанти призиваються на строкову військову службу для проходження навчальної практики по лінії пат- рульно-постової служби.
Які переваги навчання в ВНЗ системи МВС України перед іншими навчальними закладами?
Під час навчання у ВНЗ МВС України за державним замовленням курсанти безкоштовно забезпечуються форменим одягом, житлом, харчуванням, отримують стипендію. Після закінчення навчання отримують диплом встановленого зразка з присвоєнням спеціального звання лейтенанта міліції. Випускникам вишів гарантується працевлаштування в підрозділах органів внутрішніх справ області (за бажанням в будь-яко- му регіоні) за отриманим фахом.
Пріоритетними мотивами вступу на навчання є виховання в собі почуття організованості та дисципліни, впевненість у завтрашньому дні, бажання своєю працею в правоохоронних органах зробити посильний внесок в забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав та закон - них інтересів, щомісячне гарантоване отримання грошового забезпечення.
Детальну інформацію щодо порядку відбору кандидатів на навчання до ВНЗ МВС України та іншу інформацію можна отримати в Шепетівському МВ УМВС України в Хмельницькій області за адресою: м. Шепетівка, вул. В. Котика, З, або за тел. 5-21-01.
А. В. Зайцева, психолог ВПЗ УМВС України в Хмельницькій області,
капітан міліції;
М. В. Котовський,
заступник начальника Шепетівського МВ УМВС України в Хмельницькій області з кадрового забезпечення, підполковник міліції.