14 відомих препаратів, які насправді нічого не лікують

  • pruduk
  • pruduk аватар Автор теми
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
19 вер. 2016 16:21 #108719 від pruduk
Варто людині вилікуватися, як вона перестає мати потребу в медичних препаратах. Тому існує ціла система реклами і пропаганди, мета якої переконати людей купувати препарати, чия ефективність як мінімум викликає питання.
Крім того, величезну роль відіграє так званий ефект плацебо: якщо людина вірить, що ліки йому допоможуть, у багатьох випадках воно дійсно допомагає.
У цьому немає нічого страшного, але якщо ви не хочете витрачати гроші (іноді чималі) на аналоги підфарбованої водички, читайте список і запам'ятовуйте.
Арбідол
Діюча речовина: арбідол.
Інші назви: «Арпетолід», «Арпефлю», «ОРВІтол НП», «Арпетол», «Імустат».
Радянський винахід 1974 року народження не визнаний Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Клінічні випробування препарату при захворюваннях людини проводилися тільки в СНД і Китаї. Це нібито противірусний препарат з імуномодулюючим ефектом для лікування безлічі різних захворювань, включаючи грип, проте його ефективність до сих пір не доведена.
Ессенціале.
Діюча речовина: поліенілфосфатіділхолін.
Інші назви: «Ессенціале форте», «Ессенціале Н», «Ессенціале форте Н».
Цей популярний препарат для захисту печінки, як і всі інші так звані «гепатопротектори», ніяк не захищає печінку. Наукові дослідження не виявили позитивного ефекту при прийомі «Ессенціале», зате виявили дещо інше: при гострих і хронічних вірусних гепатитах він може сприяти посиленню застою жовчі і активності запалення. По суті, це харчова добавка.
Пробіотики.
Діюча речовина: живі мікроорганізми
Популярні препарати: «Хілак форте», «Ацилакт», «Бифилиз», «Лактобактерин», «Біфіформ», «Споробактерін», «Ентерол».
Мало того, що ефективність пробіотиків не доведена, судячи з усього, більшість мікроорганізмів, що містяться в цих препаратах, ще й не є живими. Справа в тому, що процес пакетування знищує 99% всіх потенційно корисних бактерій. З тим же успіхом можна випити склянку кефіру. У Європі та США пробіотики не призначають.
Мезим форте.
Діюча речовина: панкреатин
Інші назви: «Біофесталь», «Нормоензім», «Фестал», «Ензістал», «біоза», «Вестал», «Гастенорм», «Креон», «Мікразім», «панзе», «Панзинорм», «панкреаз» , «панцитрат», «Пензітал», «Уні-Фестал», «Ензибене», «Ерміталь».
За даними досліджень, панкреатин може бути ефективний хіба що при розладі шлунку. Діабет, панкреатит, грижа і справжні розлади травного тракту він не лікує.
Корвалол.
Діюча речовина: фенобарбітал.
Інші назви: «Валокордин», «Валосердін».
Фенобарбітал є небезпечним барбітуратом з яскраво вираженою наркотичною дією. При регулярному вживанні у великих дозах викликає серйозні неврологічні і когнітивні порушення (розлади короткочасної пам'яті, порушення мови, хиткість ходи), пригнічує сексуальну функцію, через що він і заборонений до ввезення в США, ОАЕ і багато країн Європи.
Пірацетам.
Діюча речовина: пірацетам.
Інші назви: «Луцетам», «Мемотропіл», «Ноотропил», «Піратропіл», «церебро». Як і всі інші ноотропні препарати, відомий в основному в СНД.
Ефективність пирацетама не доведена, зате є дані про небажані побічні ефекти. У більшості розвинених країн не зареєстрований.
Цинаризин.
Діюча речовина: діфенілпіперазін.
Інші назви: «Стугезін», «Стугерон», «Стунарон».
Цинаризин наразі виробляють в основному в Бангладеші, тоді як на Заході його заборонили для використання ще на 30 років тому. Чому? Список побічних ефектів зайняв би надто багато місця, тому згадаємо лише, що вживання циннаризина може привести до гострої форми паркінсонізму.
Валідол.
Діюча речовина: ментиловому ефір ізовалеріанової кислоти.
Інші назви: «Валофін», «Ментовал».
Застарілий препарат з недоведеною ефективністю. Ні в якому разі не покладайтеся на нього при проблемах із серцем! Він нічого не дає, а при інфаркті не можна гаяти жодної хвилини.
Ново-пасит.
Діюча речовина: гайфенезін.
Цей нібито антиксиолетичний препарат містить безліч різних трав'яних екстрактів, але його єдина діюча речовина – це відхаркувальний засіб. Воно часто входить до складу препаратів від кашлю, але ніяк не може надавати заспокійливого ефекту, що приписується «Ново-Пасситом».
Геделікс.
Діюча речовина: екстракт листя плюща.
Інші назви: «Гедерін», «Гелісал», «Проспан».
Національний інститут охорони здоров'я США провів масштабне дослідження і прийшов до наступного висновку: незважаючи на популярність, екстракт листя плюща неефективний в лікуванні кашлю.
Гліцин.
Гліцин – це взагалі не ліки, а найпростіша амінокислота. По суті, це чергова біоактивна добавка, що не приносить організму ні шкоди, ні користі. Клінічна ефективність гліцину не те що не доведена, але навіть і не досліджена.
Синупрет.
Діюча речовина: екстракт лікарських рослин.
Інші назви: «Тонзипрет», «Бронхипрет».
Популярний в Німеччині фітопрепарат, ефективність якого підтверджується лише дослідженнями, проведеними компанією-виробником. Ви можете приготувати його в дамашніх умовах, заваривши корінь тирличу, квітки первоцвіту, щавель, квіти бузини і вербену.
Троксевазин.
Діюча речовина: флавоноїди рутина.
Інші назви: «Троксерутин».
Ефективність підтверджена тільки двома російськими дослідженнями, які критикувалися західними вченими. На думку останніх, «Троксевазин» надає лише ледь помітний вплив на організм.
Будь-яка гомеопатія.
Популярні препарати: «Анаферон», «Антигриппин», «Афлубін», «Вібуркол», «Галстена», «Гингко білоба», «Меморія», «Окулохеель», «Палладіум», «Пумпан», «Ременс», «Ренітал »,« Сальвія »,« Тонзипрет »,« Траумель »,« Енгістол »… тисячі їх!

Перераховуючи псевдопрепарати, було б нечесно не згадати про гомеопатичні засоби. Вони загалом в принципі не містять ніяких діючих речовин.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.116 секунд
0
репости
0
репости