Шануй батька твого і матір твою

  • pruduk
  • pruduk аватар Автор теми
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
27 лист. 2020 21:11 - 28 лист. 2020 10:09 #120892 від pruduk
Мати і батько… найближчі і найрідніші люди для кожного з нас. Скільки ночей недосипає мати, доглядаючи свою дитину, скільки сил прикладає батько, щоб забезпечити сімю, дітей всім необхідним.. «Шануй батька свого і матір свою, щоб довгими дні твої були на землі». Ці слова відомі всім нам, адже це одна із десяти Божих Заповідей, які ми повинні знати і свято виконувати.

Шанування батьків — один з найсвятіших обов’язків дітей. Батько й матір — найрідніші і найближчі кожному з нас люди. З них починається родина, що є святинею людського духу, хранительницею благородних почуттів: любові, вірності, синівської та дочірньої вдячності. Недаремно образи батьків опоетизовані у віршах, оспівані у музичних творах, прославлені у казках, легендах, прислів’ях та приказках.

Ось деякі прислів’я про батьків.
1. Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько.
2. У сокола і діти соколята.
3. Добрі діти батькам — вінець, а злі діти — батькам кінець.
4. Яка сім’я, такий і я.
5. За науку цілуй батька й матір в руку.
6. Який дуб — такий тин, який батько — такий син.

Чи може зрозуміти зміст цієї заповіді людина, котра не вміє цінувати свого життя? Котра не може принаймні час від часу сказати: «Як же добре, що я живу!»
Подібно як я не зможу читати книжки, доки не вивчу абетки, так само не буду здатний шанувати батька і матір, доки не радітиму з того, що я живу.
Ця заповідь безпосередньо стосується особливих обов’язків, які мають дорослі діти щодо своїх старих батьків.

Батьки є тими єдиними на світі людьми, через яких Бог покликав тебе до життя. Якщо ти цінуєш дар життя, тоді розумієш, що ця ситуація є неминуче асиметрична, й через те ти зобов’язаний не тільки шанувати своїх старих батьків, дбати про ті чи інші їхні потреби, а й поважати їх.
"Три біди є у людини смерть, старість і погані діти"- говорить народна мудрість.
"Смерть неминуча, смерть невблаганна - перед нею не можна зачинити двері свого дому, а від поганих дітей не можна оберегтись, як від вогню. І це залежить не тільки від батьків, а й від дітей"- говорив В. О. Сухомлинський.
То ж завжди любіть своїх батьків, турбуйтеся про них і не задавайте їм прикрощів... Поки вони ще є у Вас.
Останнє редагування: 28 лист. 2020 10:09 ким pruduk.
Ці користувачі подякували: pan_volodymyr

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.181 секунд