Сайт петиції до Президента України зазнав масованої атаки

  • Dj Os
  • Dj Os аватар Автор теми
  • Адміністратор
  • Адміністратор
  • Редактор
Більше
25 бер. 2016 11:54 #105935 від Dj Os

Всього за 11 хвилин сайт петицій Президента України отримав 738 тисяч голосів – повідомила прес-служба Адміністрації Президента. Внаслідок атаки було «накручено» голоси за низку електронних петицій.

«Через протидію зловмисникам учора деякі користувачі отримали помилки під час голосування, однак перевірка триває і всі легальні голоси будуть збережені і враховані», – розповів заступник глави АПУ Дмитро Шимків.

Наразі фахівці АПУ вдосконалюють систему захисту сайту задля унеможливлення атак «ботів».
За словами Дмитра Шимківа, 21 березня о 2:00 було зафіксовано підозрілий трафік на підтримку петиції №22195 «Відставка Міхеїла Саакашвілі з посади голови Одеської обласної державної адміністрації». Майже весь трафік (90,76%) був прямий. Велика кількість комп’ютерів заходила в систему через заздалегідь підготовлений обліковий запис.

«Програма керування використовує велику кількість комп’ютерів (так звана бот-мережа) для атаки на сайт. При цьому комп’ютери атакують, постійно змінюючи свої адреси, що не дає достовірно виявити географічне розташування такого комп’ютера. Один і той же комп’ютер може імітувати голосування з різних локацій протягом декількох хвилин», — розповів заступник Глави АПУ.

21 березня приблизно о 16:00 було вжито заходів щодо запобігання цьому типу атаки. Згодом зловмисники переключили свою увагу на інші петиції. 23 березня о 2:05 розпочалася масована атака на 10 найпопулярніших петицій, а згодом перелік атакованих петицій зріс до 9500.

«Можлива мета нападу — «накрутити» всі петиції та дискредитувати інструмент електронної демократії. Атака була модифікована для обходу захисту, що був створений попередньо. Загалом, було зафіксовано 738 000 голосів приблизно за 11 хвилин. Атака здійснювалася зі 118 000 IP-адрес», — зазначив Дмитро Шимків.
Одночасно 23 березня в соціальній мережі Facebook було розповсюджено заклик підтримати петицію №21976 «Призначення на посаду Генерального прокурора України Горбатюка Сергія Вікторовича».
Приблизно о 20:00 23 березня почалися масові спроби підтримати петицію громадянами України. Це збіглося в часі з активною фазою протидії атаці на сайт петицій. Саме з цієї причини деякі користувачі отримували помилки, а в деяких після голосування не відображалося, що їхній голос зараховано.

«Наразі частина вчорашніх голосів уже відображається. Перевірка триває. Усі легальні голоси збережені і будуть враховані. Усі користувачі, які не змогли проголосувати за петицію, можуть спробувати ще раз. Просимо вибачення за незручності, ми намагаємося захистити ваші голоси», — сказав заступник Глави АПУ.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.177 секунд
0
репостів
0
репостів