Вівторок, 27 лютого 2018 17:39

Четверо шепетівських поліціянтів повернули посаду через суд

Автор

У листопаді 2015 стартувала реформа МВС. Міліцію перейменували в поліцію і вирішили провести переатестацію працівників. Кожного шостого поліцейського на Хмельниччині звільнили через невідповідність посаді.

Але чимало з них з результатом не погодились і подали до суду. Журналісти vsim.ua написали запит у Головне управління Нацполіції у Хмельницькій області, аби дізнатися, хто ж вирішив повернутися на “нагріті” місця.  

Хмельницькі поліцейські проходили переатестацію взимку 2016-ого. 309 правоохоронців не пройшли це випробування.

Після переатестації звільнені поліцейські масово вирішили відвоювати в суді своє робоче місце. На аналогічній посаді поновилось 69 працівників. Повернувся кожен п’ятий. Найбільше поновлених інспекторів дорожньо-патрульної служби.

“Реванш” взяли у Хмельницькому, Старокостянтинівському, Ярмолинецькому та Шепетівському районах. Саме звідти найбільше працівників, яких відновили на займаних посадах.

Якщо порівняти з сусідньою Вінницькою областю, то там на посадах поновилось вдвічі менше поліцейських. Лише 31. Третина з них - начальники або заступники керівників відділів та секторів. Решта - слідчі та інспектори поліції.

У Шепетівці поновились на своїх посадах: 

  • Борщук Микола Васильович -  заступник начальника Шепетівського відділу поліції ГУНП
  • Бук Олександр Ярославович - старший інспектор Шепетівського відділу поліції ГУНП
  • Кравчук Дмитро Анатолійович - інспектор Шепетівського відділу поліції ГУНП
  • Тищук Василь Вікторович - інспектор Шепетівського відділу поліції ГУНП

Ось, що з цього приводу думає Михайло Каменєв, експерт Асоціації УМДПЛ:

Реформа органів внутрішніх справ, яка виразилась у перетворення міліції на поліцію, насправді не відбулась. Зміна форми, назви та вивісок ніколи не означали зміни змісту. Атестація провалилась через юридичні “дірки” в нормативних документах, на основі яких вона проводилась. Це і не дивно, з огляду на те, що їх готували юристи МВС - всі поголовно кадрові міліціонери. Вони зробили це якісно - ззовні громадськість не помічала проблем і змогла звільнити трохи одіозних персонажів. Але через суди всі, хто хотів, змогли поновитись, адже порушення процедур і прав людини є прямою підставою для скасування рішень атестаційних комісій.

В цілому ж, поки відбулись глобально незначні зміни. З того, що вдалось - було покладено початок деполітизації поліції, коли поліція стала окремим органом влади, а міністр внутрішніх справ перестав бути начальником всіх поліцейських і лишив у себе тільки функції з формування державної політики. Міністр вже не зможе віддати наказ розігнати якийсь мітинг, або затримати когось - поліцейські йому не підпорядковуються.

В результаті перетворення міліції в поліцію відбулись деякі точкові зміни, але назвати це реформою поки дуже рано. Мають ще відбутись низка докорінних змін як в законодавстві, так і на практиці та в головах поліцейських. Цей шанс ми поки ще не втратили. 

Денис Перетяка, юрист ТОВ "Адвокатська фірма правовий континент":

Реформу МВС я вважаю провальною і на має рішення впливають багато факторів. По-перше: питання атестації колишніх працівників міліції та їх переходу до поліції. Сама процедура атестації не є ідеальною, вона була розроблена нашвидкоруч для задоволення вимог активістів та громадськості, проте не було оцінено всі ризики, які вона в собі несла. Тому колишні міліціонери, котрі не пройшли атестацію, поновлюються на посадах через суди і продовжують працювати на своїх чи аналогічних посадах.

По-друге, нещодавно було офіційне повідомлення про те, що працівники правоохоронних органів, котрих підозрюють в тяжких злочинах, вчинених під час Революції Гідності, продовжують працювати, деякі з них на високих посадах. На мою думку, це дає змогу впливати на хід слідства, свідків, фальсифікувати докази.

По третє, візьмемо трагедію в Княжичах на Київщині. Вона є прямим сигналом до того, що реформа провальна і нічого не змінилося: корупція, кришування, покривання злочинців. Вже неодноразово повідомлялося про знищення та переховування доказів по даній справі, тиск на свідків та багато інших факторів.

Коментарі (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

А хто поновив того борщука?

This comment was minimized by the moderator on the site

суд

This comment was minimized by the moderator on the site

І ще й оклади мабуть повернули за весь період непрацездатності. О мля прореформували.

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением