Вівторок, 12 грудня 2017 18:08

Лісівники та полісмени проводять спільні рейди щодо незаконної вирубки ялинок

Автор

У зв’язку з тим, що в Україні розпочинається передноворічна ялинкова кампанія, на території м. Шепетівка та Шепетівському районі проводяться спільні рейди поліцейських та лісовиків щодо попередження незаконної вирубки хвойних лісових насаджень.

Для тих, хто все ж таки вирішив збагатитися незаконним промислом, повідомляємо, що за нелегальну заготівлю і продаж новорічних ялинок, слідує покарання.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 665 «Такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту» відшкодовується шкода за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні.

Крім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісо порушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн), а посадові особи від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів (119-204 грн).

Статтею 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка лісу» визначено, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах – карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів (5100-8500 грн) доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Коментарі (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Всього 170 гривень? Добавте хоч одного нуля, бо з таким курсом гривні в ваших посадках півміста буде.

This comment was minimized by the moderator on the site

Які Закони такі і штрафи, їх не на місцях визначають

This comment was minimized by the moderator on the site

Та хто там ходить рубати ті ялинки? Колись, коли мої дітлахи були маленькі, а на дворі стояли лихі дев'яності, каюсь, сам ходив у ліс, щоб вирубати ялинку. Було таке. Тепер для мене це лишнє. Заплатив на базарі 50 - 100 гривинь - і без клопотів....

Та хто там ходить рубати ті ялинки? Колись, коли мої дітлахи були маленькі, а на дворі стояли лихі дев'яності, каюсь, сам ходив у ліс, щоб вирубати ялинку. Було таке. Тепер для мене це лишнє. Заплатив на базарі 50 - 100 гривинь - і без клопотів. Думаю, сільські жителі, що живуть недалечко від лісу, і сьогодні здатні вирубати собі ялиночку, обійшовши всі показушні "кордони". Але навряд чи вони заподіють аж так багато шкоди довкіллю. Ніхто із міських жителів (містечкових, я б сказав, маючи на увазі Шепетівку) не попреться в ліс по ялинку.

Детальніше
This comment was minimized by the moderator on the site

Вже мабуть ліси закінчуються )..

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением