Субота, 21 жовтня 2017 00:02

Шепетівчани повернулися з перемогою із обласного фестивалю-конкурсу сценічних творів військово-патріотичної тематики

Автор

18 жовтня 2017 року у районному будинку культури Старосинявської ОТГ пройшов гала-концерт переможців обласного фестивалю-конкурсу сценічних творів військово-патріотичної тематики, присвяченого Дню захисника України «Творю для тебе, рідна Батьківщино!».

Впродовж  двох місяців в усіх закладах культури області у два етапи проходили відбіркові тури, під час яких близько 300 виконавців – сольно та у складі колективів – змагалися за місце у фіналі.

Під час трьох зональних відбіркових турів другого туру конкурсу, які проходили у Чемерівцях, Ізяславі та Хмельницькому, професійне журі визначило 50 фіналістів, а до участі у фінальному гала-концерті було запрошено 18 творчих одиниць.
То ж вісімнадцять кращих колективів та виконавців з усіх куточків Хмельниччини – володарі першої, другої і третьої премій у чотирьох жанрах: «Вокал», «Художнє слово», «Інструментальна музика» та «Хореографія» – дарували проникливі художні номери усім присутнім на урочистому гала-концерті та оспівували у вокальних, поетичних, музичних і хореографічних творах героїчне минуле й буремне сьогодення України та щиру любов до своєї Вітчизни.

Усіх учасників та гостей заходу урочисто привітали заступник голови Старосинявської селищної ради ОТГ Оксана Бондарчук та голова журі – заступник директора Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, заслужений працівник культури України Олена Ільїнська.

Першу премію конкурсу цьогоріч журі присудило 15-ти творчим одиницям.

У номінації «Хореографія» переможцем став зразковий дитячий хореографічний колектив «Сузір’я» Волочиської ДШМ.

У номінації «Художнє слово» у категорії «Літературно-музична композиція» перше місце посів колектив «У всіх на вустах» Шепетівського РБК, а серед солістів першість виборов Ростислав Ковалишен (народний аматорський театр Кам’янець-Подільського МБК).

У номінації «Вокально-інструментальна музика» кращим визнано народний аматорський ансамбль духової музики «Музики Надгориння» Ізяславського РБК (солісти – Юрій Шагун та Микола Коваль), а серед солістів – Катерину Гулевич (Чорноострівська ДМШ).

У номінації «Вокал» першість розподілили наступним чином:
-         категорія «Ансамблі» – народний аматорський гурт «Висота» Красилівського РБК та вокальне тріо «Елегія» Славутського МПК;
-         категорія «Дуети» – Іван Натальський та Володимир Сірант (м. Хмельницький, м. Кам’янець-Подільський);
-         категорія «Солісти» – Наталія Загурська (Хмельницький РБК) та Мар’яна Міщук (ЦКДМ Чемеровецької СР ОТГ);
-         категорія «Солісти/авторська пісня» – Юрій Вилавський (Війтовецький БК селищної ОТГ);
-         категорія «Ансамблі/діти» – фольклорний гурт «Щедрик» Славутської ДШМ;
-         категорія «Солісти/діти» – Лілія Умрихін (ЦКД «Гармонія» Волочиської МР ОТГ), Софія Козак (Теофіпольська ДМШ) та Аліна Рудик (Красилівська ДМШ).

На сьогодні фестиваль-конкурс є без перебільшення одним із найпрестижніших заходів в області, тому організатори заходу щиро переконані, що він лише набиратиме обертів і продовжуватиме свою впевнену ходу, адже популяризує героїчну славу нашої Батьківщини, її історичну спадщину та здобутки сучасності, а також кращі зразки патріотичної пісні, художніх, поетичних, музичних та хореографічних творів. Фестиваль-конкурс сприяє вихованню у підростаючого покоління почуття любові до рідної землі, поваги до пам’яті та подвигів її захисників; виявленню талановитих виконавців, розвитку їх таланту та реалізації творчих здібностей; подальшому розвитку мистецтва і художньої культури в області, збереженню здобутків вітчизняної культури, мистецтва та народної творчості та підвищенню інтересу до них місцевої громади.

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением