Понеділок, 04 грудня 2017 18:46

Відбулись громадські слухання щодо спорудження нових енергоблоків ХАЕС

Автор

24 листопада в залі засідань Шепетівської районної ради було проведено громадські слухання щодо будівництва енергоблоків №3 та №4 ХАЕС. Вибір нового постачальника і типу реакторної установки привели до змін техніко-економічних показників будівництва ХАЕС 3/4, тому потребують донесення до громадськості додаткової інформації про зміни, які внесені в ТЕО.

Заступник головного інженера з нових блоків Геннадій Самосєй виступив перед депутатами Шепетівської районної ради, головами ОТГ, сільським головами і ознайомив їх із зазначеними змінами в проекті.

Він дав короткий аналіз техніко-економічного обґрунтування спорудження Х-3/Х-4. Наголосив, що у ТЕО розглянуто всі фактори: за сейсмічними характеристиками проектний землетрус (ПЗ)=5 балів, максимальний розрахунковий землетрус (МРЗ)=6 балів (не допускається більше 8 балів); за станом ґрунтів - карстових процесів, просадних, сильностискуваних ґрунтів немає; максимальні горизонти паводків талих і дощових вод на р. Горинь не становлять небезпеки для споруд АЕС із урахуванням планувальних оцінок майданчика (206,00 м); рівень ґрунтових вод (РГВ) становить від 3,00 до 4,00 м (потрібно не менше 3,00 м); повторюваність протягом року слабких вітрів до 2 м/с - 26%, туманів - 26% (потрібно менше 40%). За впливами зовнішніх факторів техногенного характеру на безпеку - майданчик відповідає усім вимогам.

У доповіді Геннадій Самосєй охарактеризував екологічні, економічні, соціальні чинники добудови енергоблоків №3 та №4.

Під час обговорення присутніх насамперед цікавило, чи буде встановлено страхування ризиків проживання у зоні спостереження ХАЕС, багато питань стосувалось пільг та преференцій, які має отримати громада від будівництва Х-3, Х-4. Адже у зону спостереження входить село Пліщин Шепетівського району.

Геннадій Самосєй відзначив, що вже сьогодні для жителів зони спостереження діє 30- відсоткова тарифна знижка на електроенергію, виділяються кошти на розвиток соціальної інфраструктури.

Шепетівська райдержадміністрація

Відео

Коментарі (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Вже пора займатися розглядом видів альтернативної енергетики, а не атомну досі розбудовувати.

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением