У Шепетівському професійному ліцеї стартував профорієнтаційний марафон

Автор 04 квітня 2024, 15:56

З 29 березня 2024 року у Шепетівському професійному ліцеї стартував профорієнтаційний марафон для випускників освітніх закладів громади та міста. Про це розповіли на сторінці освітнього закладу.

Важливість профорієнтаційної роботи полягає у тому, щоб надати учням достатньо інформації про різні професії, їхні вимоги та перспективи

Двері ліцею були гостинно відчинені для учнів випускних класів:  Пліщинської та Плесенської гімназій. Днями приймали також учнів закладів освіти Михайлюцької та Ленковецької сільських рад. 

На присутніх чекала насичена програма: знайомство зі спеціальностями закладу освіти, з умовами та перевагами навчання саме у Шепетівському професійному ліцеї, екскурсія навчальними кабінетами та майстернями виробничого навчання, виставка робіт здобувачів освіти у найрізноманітніших техніках та неймовірно цікаві майстер-класи, до яких залучені майбутні вступники, знайомство з умовами проживання в гуртожитку. На завершення екскурсії – сюрприз!

Шепетівський професійний ліцей у 2024 році здійснює прийом учнів за такими професіями

Назва професії З освітою Термін навчання
Слюсар-ремонтник, електрогазозварник 9 класів 3 роки
Слюсар-ремонтник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 9 класів 3 роки
Штукатур, лицювальник-плиточник 9 класів 3 роки
Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 11 класів 1 рік 6 місяців

Історична довідка про навчальний заклад

Шепетівський професійний ліцей створено у 2003 році на базі професійно-технічного училища №20 м. Шепетівка, яке було засноване у 1979 році У 2001 році ліцей пройшов державну атестацію і згідно рішення Державної акредитаційної комісії визнаний державним навчальним закладом другого атестаційного рівня. Свідоцтво про атестацію РД -П №235451 видане ДАК Міністерства науки і освіти України 29.10.2002 року.

До складу ліцею входять: навчальний корпус на 420 учнів, гуртожиток на 240 місць, навчальні майстерні загальною площею 517,2 м2, спортивний майданчик площею 2000 м2, їдальня на 60 посадкових місця, бібліотека, читальний і актовий зал.

Для здійснення навчального процесу і підготовки кваліфікованих робітників обладнано 10 навчальних кабінетів спеціального, загальнотехнічного та загальноосвітнього циклів, 7 майстерень, комп’ютерний клас.

Умови вступу

Прийом до Шепетівського професійного ліцею проводиться шляхом конкурсного відбору за результатами вступних випробувань у формі співбесіди.

Без вступних випробувань до Шепетівського професійного ліцею зараховуються:

  • особи, яким Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” надане таке право;
  • випускники загальноосвітнього навчального закладу II ступеня, які мають свідоцтво про базову загальну середню освіту „з відзнакою”;
  • учасники міжнародних, завершального етапу Всеукраїнських олімпіад, конкурсів з профілюючих, для даної професії, дисциплін;
  • випускники загальноосвітнього навчального закладу III ступеню, нагороджені золотою /срібною/ медаллю.

Поза конкурсом на навчання в Шепетівський професійний ліцей зараховуються при позитивних результатах вступних випробувань:

  • діти-сироти та діти, які залишились без піклування батьків;
  • інваліди, яким не протипоказане навчання за обраною професією;
  • особи, яким Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” надане таке право.

Першочергово зараховуються за інших рівних умов:

  • особи, яким Закон України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” надане таке право;
  • діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків;
  • діти-напівсироти і діти з багатодітних сімей;
  • вступники, які будуть навчатись за цільовими направленнями підприємств.

Протягом 5 днів після закінчення конкурсних випробувань, приймальна комісія оформляє протокол та оголошує список осіб, які зараховані на навчання в Шепетівському професійному ліцеї.

У разі оскарження результатів вступник має право подати відповідну заяву на ім’я голови приймальної комісії у триденний термін після їх оголошення У п’ятиденний термін після оголошення списків особи, які зараховані на денну форму навчання у межах державного замовлення, подають в приймальну комісію оригінали документів зазначених у п.3.1. Правил прийому. Зарахування до професійного ліцею здійснюється наказом директора, підписаним не пізніше ніж за 5 днів до початку занять.

Після конкурсних випробувань зарахування до Шепетівського професійного ліцею супроводжуються укладанням договору між ліцеєм, замовником робітничих кадрів і зарахованим на навчання /для неповнолітніх – його батьками/ про навчання та подальше працевлаштування.

Зарахування здійснюється як у межах державного замовлення так і понад його обсяг у межах ліцензованого обсягу.

Умови навчання

В ліцеї організоване 5-денне навчання. Уроки предметів професійно-технічного та загальноосвітнього циклів спарені. Проведення уроків теоретичного навчання планується у відповідних до предмету навчальних кабінетах, а виробниче навчання у майстернях та на виробничих дільницях. Виробниче навчання в майстернях ведеться згідно з навчальними планами і програмами. Тижневе навантаження виробничого навчання становить 6 – 18 годин в залежності від курсу навчання.

Уроки виробничого навчання проводяться в майстернях ліцею на спеціально обладнаних робочих місцях фронтально – груповим методом. На уроках виробничого навчання учні виконують різні види учбових робіт. Поглибленню практичної спрямованості навчання значною мірою сприяють проходження навчання в умовах виробництва, щорічна виробнича практика. Передвипускна виробнича практика учнів організовується на підприємствах-замовниках. Місця практики визначаються з врахуванням можливості подальшого працевлаштування випускників після закінчення ліцею.

Гуртожиток ліцею побудований за типовим проектом з центральним опаленням, каналізацією та водопостачанням. Кімнати гуртожитку розраховані на проживання в них 2 – 4 чоловік. Всі об’єкти соціальної сфери забезпечені необхідними меблями, інвентарем. Проживання в гуртожитку безоплатне.

В ліцеї є їдальня яка забезпечує безоплатне харчування учнів з числа сиріт, напівсиріт, учнів з багатодітних та малозабезпечених сімей, тих, що проживають в гуртожитку.

Учні зараховані на навчання в межах державного замовлення щомісячно отримують стипендію, розмір якої встановлюється Кабінетом Міністрів України. За успіхи в навчанні, участь у громадській та суспільнокорисній роботі в ліцеї застосовуються матеріальні і моральні види заохочень учнів.

В ліцеї працює досвідчений колектив педагогічних працівників. Із 26 педагогічних працівників – 25 мають базову або повну вищу освіту, всі відповідну професійну підготовку, 20 чоловік мають вищу та І кваліфікаційні категорії, 2 – нагороджені знаком „Відмінник освіти України,” 5 – відзначені грамотами Міністерства освіти і науки України, 2 – мають педагогічні звання.

Дозвілля

Значна увага приділяється позаурочній зайнятості учнів, розширено мережу гуртків та клубів за інтересами. В ліцеї працюють гуртки та спортивні секції.

В ліцеї створені і працюють органи учнівського самоврядування: учнівський комітет, Рада гуртожитку, Рада профілактики правопорушень.

Ліцей має бібліотеку, книжковий фонд якої становить близько 20 тис. примірників.

Для вступу в ліцей необхідно подати:

  • Заяву на ім’я директора
  • Документ про освіту (оригінал)
  • Медичну довідку Ф 086 – У з висновком про професійну придатність
  • Довідку з місця проживання та про склад сім’ї
  • Шість фотокарток 3х4.

Вступники особисто подають:

  • Приписне свідоцтво призовника або військовий квиток
  • Довідку про присвоєння ідентифікаційного коду
  • Свідоцтво про народження або паспорт.
Останнє редагування 04 квітня 2024, 16:22
0
репостів
0
репостів