Історія виникнення стільця

Є речі, якими ми настільки звикли користуватися, що іноді навіть не замислюємося, про те, хто і коли їх винайшов. Але ж історія їх створення буває цікавіше найбільш захоплюючих романів або фільмів.
Сьогодні, переглядаючи каталог меблевих фабрик, ми навіть не здогадуємося, що послужило прообразом того чи іншого предмета. Наприклад, предком такого знайомого і звичного нам стільця був справжнісінький царський трон.how to choose chair

Історики вважають, що перші меблі в сучасному нам розумінні з'явилася в Давньому Єгипті. Зрозуміло, вона відрізнялася від тієї, що стоїть в наших будинках.

Прості люди, які купували меблі дешево сиділи і спали на досить примітивних лавах. А ось фараон сидів на троні, який своєю конструкцією нагадував сучасний стілець. Поступово у цих меблів, крім зручної спинки, з'явилися ще й підлокітники. Такий стілець виділяв фараона серед його наближених, дозволяв легко тримати царську поставу. Прикрашався трон золотом, перламутром, дорогоцінним камінням і слоновою кісткою. Та й саме дерево, з якого він був зроблений, в Єгипті цінувалося вкрай високо внаслідок його дефіциту.

У Стародавній Греції стільці були простіше, і сиділи на них переважно жінки або діти, чоловіки ж воліли лежати під час бенкетів.

У Стародавньому Римі, де імператорський трон був зроблений з мармуру, багато прикрашені дерев'яні стільці були привілеєм знаті. До речі, саме в ту епоху з'явилися перші складні моделі. Втім, вони були досить важкими, прикрашеними слоновою кісткою, а носили їх за власниками раби.

В Середньовічній Європі стільці і раніше вважалися атрибутом і привілеєм аристократії. Ці меблі грала найважливішу роль в придворних ритуалах, визначаючи соціальний статус власника. Зрозуміло, про комфорт тут і мови не було, оскільки найбільше уваги приділялося багатством обробки. Наприклад, легендарний «король-сонце» Людовик XIV наказав виготовити для Версальського палацу стільці з чистого срібла.

І тільки до кінця 17 століття ставлення до цих меблів змінилося. На перше місце майстра поставили зручність, і почалася історія функціональних і практичних стільців. У цю епоху з'являються перші шезлонги (вони складалися з крісла і приставленого до нього м'якого табурета, оббитого оксамитом). Такі витончені предмети прикрашали будуари світських дам, а ось простим людям все так же доводилося задовольнятися грубими табуретами.

Але в середині 19 століття сталася справжня меблева революція. Якийсь віденський столяр Михайло Тоне винайшов дешевий і зручний стілець з гнутого дерева. Такі вироби і по сей день називаються «віденськими». Ці меблі підкорила не тільки Європу, але і Америку, а в Росії довгий час залишалася лідером продажів.

Технологія виробництва стільців з гнутих конструкцій завоювала небувалу популярність. І сьогодні меблеві фабрики Росії пропонують різноманітність моделей, виготовлених з гнутих фанери, труб, металу. Сучасні стільці, виконані в самих цікавих дизайнерських рішеннях, вже не нагадують стародавні розкішшю, зате багато в чому перевершують імператорські трони зручністю і ергономічністю.

0
репостів
0
репостів