Складно уявити, але історія такого буденного в наші дні елементу інтер'єру, як люстра, простягається на багато століть назад. Адже перша лампа з'явилася близько 70 000 років до н.е. Являла собою ця лампа саморобний факел, до допомоги якого вдався печерна людина, не бажаючи проводити ночі в непроглядній темряві.

Це зараз ти можеш зайти на https://modglam.com.ua/ і купити люстру яку забажаєш, а раніше все було значно суровіше.

Однак довгі роки ще повинна була розвиватися і прогресувати людська цивілізація, щоб лише в Стародавньому Єгипті з'явилися пристосування, що віддалено нагадують сучасні лампи. Це були світильники фундаментального виду, колони з заглибленнями зверху, що функціонували за рахунок згорання масла, якими вони були наповнені.

Наступні представники античного світу цю технологію модифікували, світильники набували все більш складну конструкцію, даючи тим самим більше світла.

За часів Візантії почали активно вживатися світильники підвісні, які часто кріпилися до стелі.

Люстри ж з використанням кришталю увійшли в ужиток пізніше - до 16 століття, коли почалася велика видобуток природного кришталю. Суспільство вищих верств усвідомила переваги використання люстр перед свічками з воску, які давали значно менше світла. Обстановка великих кімнат, палаців зовсім інакше заграло в світлі, яким наповнювали приміщення кришталеві люстри. Крім того, присутність в інтер'єрі елементів, виконаних з кришталю, підкреслювало статус людини - не кожен міг дозволити собі таку розкіш.

Аж до 17 століття основний потік кришталю для люстр йшов з сицилійського острова Мурано, проте з часом, коли видобуток кришталю поширилася максимально широко, місцеві майстри позбулися своєї монополії.

А як раз в 17 столітті, у Франції, і народилося ім'я для світильника, настільки відомого нам сьогодні. Саме в перекладі з французького «lustre» означає «висвітлювати, сяяти». Спочатку це ім'я носили тільки кришталеві світильники, однак пізніше так почали називати і всі інші підвішені до стелі освітлювальні прилади.

Нарешті розвиток люстр підійшло до нового рубежу своєї історії, а саме - відкриття електрики. Ця нова ера привнесла в розробку конструкцій і використання матеріалів абсолютно нові рішення. Змінювалася фактура, стилі, кольори, проте в наші дні саме класична кришталева люстра недарма займає все той же вище становище серед світильників.