З 1 серпня 2017 року набуде чинності угода про безмитну торгівлю між Україною та Канадою. Тому ми вирішили детально розібратися в цьому питанні і подивитися які вигоди може принести нам Зона Вільної Торгівлі (ЗВТ).

Згідно статті 2.4 договору скасовуються всі мита на б/у авто з Канади, не залежно від їх віку, типу і об'єму двигуна. А також скасовуються мита на нові авто з бензиновими двигунами об'ємом від 2.2 до 3.0 л. і c дизельними двигунами більше 2,5 л. На всі інші авто з Канади діє мито 7% від підтвердженої митної вартості автомобіля. Але щороку розмір мита буде знижуватися на 1% і до 2025 року стане нульовим.

Канадські б / у авто також потрапляють під пільгові ставки акцизу, якщо випущені після 2010 року і відповідають екологічному стандарту Євро-5. Також на них залишається в силі ПДВ 20%.

Треба зауважити, що безмитне ввезення поширюється не на всі авто, які знаходяться в Канаді, а тільки на ті, що виробляються в Канаді. Також безмитно можна привезти з будь-якої іншої країни, наприклад з США, авто вироблене в Канаді.

За нашими підрахунками, транспортування авто з Канади в Україну дорожче, ніж з США і навіть безмитне ввезення не перекриває витрати на доставку. Також при купівлі авто в Канаді доведеться заплатити 20% ПДВ, який потім правда повернуть, якщо машина пішла на експорт, але в перебігу року. Тому Зона Вільної Торгівлі начебто є, але вигоди від цієї угоди в нашому випадку немає. Єдиний бонус є в тому випадку, якщо ми купимо канадський автомобіль в США. Але і в цьому випадку вибір моделей авто не великий.