Як вибрати твердопаливний котел

В цілому ряді випадків, вибираючи тип котла для організації опалення  в приватному будинку, найкращим рішенням буде купити твердопаливний котел идмар.

Великим плюсом такої техніки, крім високої надійності і ефективності, є можливість самостійно контролювати рівень тепла і витрата палива, тим самим звільняючи в своєму графіку численні годинни, заплановані на суперечки з недбайливими комунальними службами та вивчення майже фантастичних рахунків за опалення.

Однак для того, щоб твердопаливний котел став дійсно ефективним рішенням, а не черговим головним болем, перед його покупкою необхідно озброїтися певними знаннями і розумінням, яка модель буде найкращим чином підходити для кожного конкретного випадку. Як вибрати твердопаливний котел в найширшому модельному ряді, представленому на сучасному ринку виробниками опалювальної техніки? Давайте розберемося.

Типи твердопаливних котлів

Отже, твердопаливні котли розрізняються:

За типом конструкції

Перше, що може викликати здивування у людини, вперше купує твердопаливний котел (а з огляду на термін служби цих виробів, таких покупців абсолютна більшість) - це повна назва котла.

Звичайний котел, котел тривалого горіння, котел пелетний або піролізний, в чому різниця?

Справедливості заради потрібно відзначити, що всі перераховані котли виконують одні і ті ж функції, а розрізняються тільки конструктивними особливостями і принципом роботи. Однак різниця все-таки є.

Звичайний твердопаливний котел

Звичайний твердопаливний котел працює за принципом прямого горіння, за аналогією зі старою доброю піччю. Конструкція максимально проста - паливо закладається в спеціальний люк, спалюється в камері згоряння, тепло надходить до теплообмінника і віддається в приміщення, а дим виводиться через димохід.

Саме в простоті конструкції головна перевага таких твердопаливних котлів: ламатися в них просто нема чому, а значить, максимально довгий термін служби гарантований.

Котли тривалого горіння

Котли тривалого горіння, як нескладно здогадатися, відрізняються від звичайних більш тривалим процесом тепловіддачі на одному завантаженні. Такі показники досягаються завдяки конструктивним особливостям: подача повітря і спалювання палива відбуваються у верхній частині котла, що дозволяє завантажити більше палива одноразово, ніж в звичайний котел.

Обшиті мінеральною ватою, фольгою та іншими матеріалами, здатними максимально довго утримувати тепло, якісні котли тривалого згоряння можуть похвалитися дуже низьким рівнем тепловтрати.

Пелетні котли

Пелетні котли відрізняються від перерахованих видом палива, що використовується для роботи. Основним паливом в них є пелети з деревних гранул, що забезпечують тривалий процес горіння. Втім, в ручному режимі такої котел може прекрасно працювати на звичних дровах або брикетах.

Як правило, такі моделі твердопаливних котлів обладнані додатковим відсіком, розташованим перед камерою згоряння, а також передбачають можливість автоматичної подачі палива. 

Піролізний твердопаливний котел

Піролізний твердопаливний котел, на відміну від інших, використовує при роботі не тільки енергію від безпосереднього спалювання палива. Принцип його роботи заснований на двох фазах, першою з яких є виділення з палива газів, які на другій фазі окислюються і спалахують.

Завдяки такій схемі роботи, піролізні котли відрізняються більш високим, ніж у інших котлів, ККД при меншій витраті палива;

За типом палива

Сьогодні вибір палива для твердопаливних котлів досить різноманітний. Серед основних типів палива - деревина, вугілля, брикети і пелети.

Котли на дровах

Деревина, як паливо, знайома кожному з нас. Благо, сьогодні для заготовки такого палива більшості з нас не доведеться вирушати в ліс з деревами, а потім довго і наполегливо махати сокирою у дворі: деревина для розпалювання продається вже повністю готовою до використання, якщо, звичайно, перед покупкою палива врахувати розміри завантажувальної камери котла . Тип деревини (модрина, береза, дуб і т.д.) позначиться на такому показнику, як тривалість горіння, за рахунок різної щільності, проте теплотворна здатність у всіх видів деревини приблизно однакова.

Котли на вугіллі

Вугілля як паливо використовується людством століттями. Це відносно недорогий тип рослинного палива, який, до того ж, відрізняється високим рівнем тепловіддачі і хорошим горінням, за рахунок що становить більшу частину обсягу такого палива вуглецю.

Котли на брикетах і пеллетах

Брикети і пелети - вже розробка сучасності. Розрізняються лише за розміром (пелети представляють собою гранули, а брикети схожі на звичні дрова), вони можуть бути виконані з таких пресованих матеріалів, як деревні відходи, гречка, лушпиння насіння соняшнику і т.д.

Завдяки високій щільності, пелети і брикети забезпечують тривале горіння, а використання для їх створення екологічно чистих відходів значно здешевлює вартість такого палива.

Незалежно від того, яке паливо буде використовуватися, воно завжди має бути сухим. Це допоможе підвищити ефективність роботи котла і продовжити термін його служби. Виробники також невпинно нагадують про те, що використання саме того палива, для якого була розроблена та чи інша модель твердопаливного котла, підвищує ККД обладнання;

 

З огляду на те, що витримувати надзвичайно високі температури - пряме призначення твердопаливного котла, всі матеріали в його конструкції повинні бути тільки якісними і надійними.

Більшість сучасних виробників використовують чавун або сталь для створення своїх моделей. Стійкі до прогорання і корозії, чавунні котли, як правило, мають кілька секцій, який, при необхідності, змінюються окремо один від одного.

Такі котли хороші всім, крім поганої переносимості перепадів температур: так, для того, щоб помити чавунний казан, неодмінно потрібно дочекатися його охолодження, в іншому випадку чавун просто лопне, а заміна секції - захід хоч і не дуже трудомістка, але досить неприємне і, до того ж, досить дороге.

Сталеві котли, навпаки, перепадів температур не бояться аніскільки, зате схильні до корозійного впливу.

Конструкція сталевих котлів цільна, і велика увага тут потрібно приділити товщині стали: вважається, що 6-міліметрової товщини досить для того, щоб, незважаючи на неминучі корозійні процеси, сталевий котел прослужив 10-12 років;

Якщо міркувати з точки зору економії ресурсів, то можна припустити, що автономний твердопаливний котел буде значно економічнішим, ніж аналогічний котел, додатково використовує підключення до електромережі.

Однак, як виявилося, не все так просто. Адже для чого твердопаливного котла може знадобитися підключення до електрики, якщо дрова горять і без нього?

Правильно, для організації роботи додаткових опцій, які іноді, як у випадку з автоматичною подачею палива, служать додатковим комфорту використання обладнання, а іноді - як у випадку з необхідністю підключення до мережі вентилятора в котлах тривалого горіння, піролізних і пелетних, є невід'ємною частиною високої ефективності.

Таким чином, енергонезалежність важко переоцінити, якщо існують перебої з подачею електроенергії, а для більшого комфорту і більш високу ефективність краще, все-таки, віддати перевагу твердопаливного котла з підключенням до мережі.

Об'єм камери згоряння і яким чином будуть завантажуватися

Якщо вибір способу завантаження, ручного або автоматичного, відноситься скоріше до питань комфорту і вибір робиться виходячи з переваг самого покупця, то з обсягом камери згоряння справу йдуть трохи складніше.

Саме від обсягу камери згоряння безпосередньо залежить, з якою періодичністю доведеться здійснювати додаткове завантаження палива.

Зрозуміло, що чим більше обсяг камери - там рідше потрібна додаткова завантаження, однак для обчислення необхідного співвідношення обсягу і потужності доведеться скористатися калькулятором, або ж проконсультуватися з продавцем.

0
репостів
0
репостів