Розмір шрифту: +
2 minutes reading time (485 words)

Секрети сну

     

 

 

Сон має величезне значення для організму людини. Його брак призводить до проблем зі здоров`ям, особливо у дітей.

З віком, його кількість зменшується, що призводить до проблем із сном і здоров’ям.

Максимальна кількість мелатоніну накопичується в організмі до 25-ти років, до 50-60-ти років його кількість зменшується на 20-30%. Тобто у літніх людей проблеми зі сном, виникають через те, що кількість важливого гормону зменшується, а іноді зникає повністю.Мелатонін — основний гормон епіфізу, регулятор добових ритмів.

Утім, розлади сну мають не лише дорослі. Страждають від недосипання і маленькі, навіть новонароджені дітки.

 
 

Цікаво, що до 1,5 років маленькі дітки можуть плутати день і ніч, а також їх можуть мучити нічні кошмари, що і викликає порушення сну.

У більш старшому віці, безсоння може бути викликане тривалим сидінням за комп’ютером, або стресом. Діти дуже тонко відчувають, якщо у родині є конфлікт.

В середньому, ми спимо по 7-8 годин. Але стільки нас змушує спати цивілізація.

У кожної людини існує свій індивідуальний графік сну та його необхідність, яка змінюється із віком.

Було б смішно привчати немовля спати 8 годин підряд. Фізіологічно його організм відрегульований на 5-кратний сон на добу. А деякі діти, яким 4-6 років влаштовують скандали, бо не хочуть спати вдень. Потрібно прислуховуватися до внутрішніх ритмів і керуватися ними наскільки це можливо.

Сонце диктує ритм сну

 На поверхні землі ритм сну нам диктує сонце.

Подивіться на птахів. Вони відчувають схід сонця, ще до того, як воно зійде над горизонтом. Деякі електромагнітні випромінювання сонця огинають кривизну поверхні земної кулі і з'являються на поверхні землі за декілька десятків хвилин раніше за сонце. І птахи відчувають це, бо починають співати ще до його сходу.

Щоб гарно заснути, перед сном необхідно ходити 4-5 кілометрів пішки, а також слухати м'яку музику.

 

 

Сновидіння - це лише уривки денних вражень. Фізіологічно, сон - це лише уривки тих вражень, які нам здалися особливо яскравими протягом дня. При цьому, у сні ці уривки змішуються еклектично таким чином, що можна побачити найменш вірогідні комбінації.

У ві сні немає критичного мислення, бо воно локалізується у корі головного мозку, в сірій речовині. А в людини ще є підкоркові структури, які також формують певні образи і сприймають їх. Тому, якщо кора головного мозку спить і відпочиває для того, щоб працювати удень, то ви нічому не дивуєтесь уві сні і спокійно відпочиваєте. Але, якщо кора головного мозку – збуджена, якщо протягом дня і тижня були стреси, тоді ваші підкоркові центри не дають спати корі головного мозку, і вона продовжує свою активність і не може відпочити. Саме так фізіологи пояснюють чому з'являються сни, кошмарні сни.

Матеріалісти шукають причини сновидінь у тих конкретних ситуаціях, які відбувалися протягом дня. Всі враження залишаються, і уламки цих вражень у найнеймовірніших сполученнях будуть турбувати вночі.

Людина протягом ночі бачить декілька снів і запам`ятовує той сон, який наснився ближче до ранку. Сни нам сняться у фазі швидкого сну. У фазі повільного сну – сновидінь не буває.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Щоб добитися успіху в кар'єрі необхідно:
І знову про наші дороги
 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будь першим хто залишить коментар.
Вже зарегистрированны? Увійти на сайт
Середа, 01 травня 2024

0
репостів
0
репостів