Якщо вже ви налаштовані на зарубіжну освіту, варто зайнятися пошуком хорошого ВНЗ, не пошкодувати на це часу. У кожній країні є вузи з високим рівнем викладання, хорошим матеріально-технічним забезпеченням. Тільки як вибрати такий навчальний заклад? Одною з найбільш бюджетних (але від цього не менш якісною) буде освіта в Польщі. Освіта в ПольщіМи поговоримо про кращі університети Польщі, допоможемо визначитися з найкращими варіантами для технічних і гуманітарних спеціальностей. Нарешті, розповімо і про ціни, адже це далеко не останній нюанс, який ви будете враховувати.

Рейтинги ВНЗ

Чи відіграє рейтинг університетів ключову роль? Так, це чудова можливість подивитися, який навчальний заклад найбільш престижний, при чому система освіти в Польщі цінується не тільки студентами, але і викладачами.

Параметри, які враховуються при підготовці рейтингу:

 • ефективність науки;
 • престиж;
 • міжнародні зв'язки;
 • умови навчання;
 • впровадження інновацій;
 • науковий потенціал.

Якщо говорити більш широко, то рейтинг ВНЗ Польщі враховує абсолютно все - від забезпечення студентів елементарними речами (облаштованими аудиторіями, хорошими кімнатами в гуртожитку) до міжнародних зв'язків, завдяки яким і здійснюється стажування як самих студентів, так і викладачів. Власне, якість навчання в Польщі і залежить від усіх цих факторів.

Вам варто врахувати, що вартість навчання в Польщі залежить від того, державний це університет або приватний. У державних навчальних закладах рік навчання коштуватиме орієнтовно в 1,5 рази дорожче. Наведемо кілька прикладів. Якщо вас цікавить найпрестижніший з ВНЗ (саме державний), рейтинг очолює Варшавський університет. Рік навчання на економічному напрямку обійдеться близько 2 тис. євро, на найсучасніших технічних напрямках - 4-5 тис. євро. Якщо ж говорити про приватні університети, то на цих же спеціальностях можна рік вчитися за 970 євро і 1500 євро відповідно. Таким чином, вам потрібно зорієнтуватися, який з варіантів вас влаштовує по вартість навчання. Є всілякі стипендії, але в основному вони видаються за успіхи в науці або суспільному житті навчального закладу.

До кого звернутися за допомогою до вступу?

Moja Edukacja - освіта в ПольщіНасправді, самостійно розібратися з вибором університету - завдання не з легких. Можна переглядати на сайті університету всю інформацію, в тому числі про навчання в Польщі, про те, яку ціну ставить ВНЗ. Але далеко не на всіх сайтах є такі дані. Наприклад, приватні ВНЗ не завжди працюють над наповненням сайтів, тому інформації мінімум. Одне з джерел, де зібрані всі дані про університети та їх вимоги до абітурієнтів - проект Moja Edukacja. Представники цього проекту допоможуть розібратися з вибором навчального закладу і вчасно подати документи.

Вступ до польського ВНЗ і необхідні для цього документи

Для того щоб стати студентом іноземного ВНЗ, потрібно не багато: освоїти польську мову, зібрати пакет документів і подати їх в приймальну комісію. Для отримання вищої освіти за кордоном вам будуть потрібні такі документи:

 • ксерокопії закордонного і місцевого паспорта;
 • копія свідоцтва про народження;
 • медична довідка за формою 086-У;
 • фотографії (формат і кількість оголошує комісія);
 • атестат про закінчення середньої освіти та додатки до нього;
 • диплом магістра або бакалавра (тим, хто вступає на другу вищу);
 • сертифікат від мовної школи, що підтверджує знання польської (обов'язково) та англійської (для англомовних груп).

Перед подачею документів рекомендовано визначитися з напрямом, який ви плануєте вивчати. Ви можете отримати медичну, технічну або юридичну освіту за кордоном в одному з найбільш престижних університетів країни. Серед вітчизняних абітурієнтів особливою популярністю користуються Ягеллонський і Варшавський університети, Вища школа суспільної психології і Політехнічний університет Лодзі. Чим хороше навчання в Польщі, вам розкажуть представники міжнародного проекту «Моя Едукація».

Робота в Польщі для студентівВчитися в Польщі нескладно. Головне - бажання і націленість на результат. Польська мова багато в чому схожа на українську, тому ви легко звикнете до неї. Варто зазначити, що на території країни проживає досить багато українців, які там навчаються і працюють. Поєднувати роботу і навчання в Польщі реально, але для цього доведеться вступити на заочне відділення університету. Студент повинен усвідомлювати, що всю важливу інформацію він буде вивчати самостійно, без допомоги викладачів та одногрупників.

Термін навчання в польському вузі складає близько 6 років. На бакалавра студенти вчаться 4 роки, після чого надходять на магістратуру. Вищий рівень освіти - аспірантура, має на увазі здобуття вченого ступеня. Навчання в Польщі на магістратурі також доступна для випускників вітчизняних університетів, які отримали ступінь бакалавра.

При польських університетах часто є відділ кадрів. Це хороша можливість для студентів, яких цікавить робота в Польщі вакансії, що пропонують такі відділи кар’єри можуть бути найрізноманітнішими та найчастіше відповідають спеціальності, що отримав випускник.