Розділ Суспільство

"Кікімори" на Шепетівщині збирали кошти для допомоги ЗСУ

Автор 09 вересня 2023, 18:39

Чого тільки не придумаєш заради того, щоб якнайбільше допомогти нашим мужнім захисникам, які зі зброєю в руках воюють з московитами та передній лінії фронту. Сьогодні, суботнього дня, 9 вересня, вдягнувши на себе "кікімори" (маскувальні сітки для військових), волонтери волонтерського штабу "Птахи перемоги" збирали кошти для допомоги ЗСУ у Нетішині.

Небайдужих містян, охочих поповнити волонтерську казну, було багато.

"Кікімори" – це маскувальні костюми у вигляді пончо, що здатні врятувати життя. Більш правильна назва - маскуваальний костююм, або маскхалат. Застосовується в основному у військовій справі, також на полюванні та при спостереженні за тваринами у природі.

Перше відоме застосування маскувального костюма військовими відноситься до часу Другої англо-бурської війни. Скаути Ловато — територіальний підрозділ Британської Армії, що складався з членів шотландського клану Фрейзер, почали носити такі костюми під час розвідувальних дій. Англомовна назва костюма — «Джиллі-сьют» (англ. Ghillie suit); з гельської «gille» означає «слуга» або «парубок». Це відсилка до персонажа шотландської міфології фейрі Джіллі Ду (це ім'я означає «Темноволосий парубок»), який носив одяг з листя і моху[1].

За аналогією маскувальні костюми часто називають на честь міфічних лісових або просто кудлатих істот — наприклад, в австралійській армії такий костюм носить назву «йові», а у пострадянських краях — «кікімора» або «лісовик» («лєший»).

Часто використовуються снайперами, для яких особливо важливо залишатися непоміченими під час своєї роботи. Вони застосовують різні варіанти маскуючого одягу, такі як маскувальні халати, накидки, куртки.

Взимку армійськими підрозділами використовуються білі або білі з чорними плямами маскхалати для виконання різноманітних завдань (приховане пересування по місцевості, наступ, маскування під час несення служби на позиціях у опорних пунктах вдень та вночі).

0
репостів
0
репостів