Версія для друку
Розділ Події

Довгі місяці невідомості: Шепетівка зустріла воїна Івана Літнаровича

Автор 17 травня 2025, 14:57

17 травня Шепетівська громада схиливши голови у скорботі зустрічала полеглого воїна – старшого стрільця-оператора 3 механізованого відділення 2 механізованого взводу 5 механізованої роти 2 механізованого батальйону Літнаровича Івана Івановича.

Іван Літнарович народився 7 липня 1976 року в селі Микулин, що на Полонщині. У звичайній, працьовитій родині Івана Петровича та Раїси Петрівни, де з дитинства навчали поважати хліб, землю й працю. Іван ріс спокійним, слухняним хлопцем, завжди допомагав батькам по господарству. Навчався в Микулинецькій середній школі. Не гнався за увагою, не прагнув бути першим — просто був на своєму місці: допомагав батькам, навчався, робив те, що мав. Після школи вступив до Грицівського професійного училища №38, де здобув спеціальність шофера-тракториста.

Згодом проходив строкову службу: спочатку в Керчі, потім — у Донецьку. Повернувшись додому, працював у місцевому колгоспі, а з часом переїхав до Шепетівки, де став водієм. Саме в Шепетівці доля подарувала йому найцінніше — зустріч із коханою Іриною.

Випадкова, звичайна, на перший погляд, зустріч переросла у справжню історію кохання, міцного й щирого. У цьому союзі народилися двоє синів — Іван і Микола. Бути батьком для Івана Івановича означало не лише забезпечувати родину, а бути поруч — кожного дня, у всьому. Він навчав, пояснював, ділився досвідом, майстрував із синами, учив водити, ремонтувати, зварювати. Дуже пишався старшим сином, радів його дорослішанню, підтримував у всьому.

Родинне життя було сповнене простих, але щирих радощів: поїздки на природу, риболовля, полювання, спільні вечори. Він цінував кожну мить із близькими, бо саме в родині черпав силу. Іван мріяв про більше: хотів купити власну вантажівку, відкрити невеличкий бізнес, поставити дітей на ноги, дати їм те, чого сам не мав. Мріяв поїхати з родиною на відпочинок, побачити їх щасливими та спокійними. Він був врівноваженою людиною з добрим серцем і тонким почуттям гумору — вмів пожартувати, розрядити обстановку, сказати потрібне слово в потрібну хвилину.

Влітку 2024 року війна покликала його на службу, 30 липня Івана мобілізували. Після навчання на полігоні в Рівненській області його направили на Покровський напрямок — один із найважчих. Він не нарікав, не жалівся, не ухилявся. Йшов, бо знав – треба, бо є ті, кого треба захистити.

23 вересня отримав контузію, підлікувався і знову став у стрій. 25 вересня зв’язок з ним обірвався. І почався найстрашніший період для родини — очікування без відповіді. Дружина шукала, дзвонила, писала. Молилася. А потім — страшне повідомлення: «Пропав безвісти».

Кажуть, що душі Героїв не зникають. Вони приходять у сни, говорять крізь тишу, дають знак, що потребують спокою. Так було й із Іваном Івановичем — приходив у снах до дружини, просив забрати його додому…

Лише згодом стало відомо, що 1 жовтня 2024 року Іван Іванович загинув під час виконання бойового завдання, у бою, віддано захищаючи свободу України. Загинув, як справжній воїн — захищаючи рідну землю, свою родину, наше майбутнє.

Йому було лише 48 років. Він був воїном, який виборював свободу України кров’ю та жертовністю. Постать нашого земляка тепер назавжди в нашій пам’яті та у наших серцях.

Слава Україні!

Героям слава!

Шепетівська міська рада

Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 21:17 17/05/2025
    Я його донька і скажу вам так що Ірина не його жінка вона з ним була із-за грошей.