Спостереження за забрудненням повітря здійснювалось суб’єктом моніторингу атмосферного повітря – Хмельницьким обласним центром з гідрометеорогії, в тому числі, протягом 7 днів, з 18 лютого по 25 лютого
Відтак, перевищення концентрацій забруднюючих речовин відбулось по пилу протягом 24-25 лютого у 1,4 рази, найбільше 25 лютого у 1,5 рази більше норми, 18 лютого відбулось перевищення концентрації діоксиду азоту у 1,2 рази та незначне перевищення фенолу протягом 25 лютого у 1,3 рази
Ці перевищення не є критичними й не специфічні для нашого краю, оскільки подібна ситуація спостерігається майже по всій території України. Ймовірною причиною погіршення стану повітря є накопичення завислих речовин (пилу). Оскільки, маловітряна погода за підвищеного атмосферного тиску не сприяє розсіюванню домішок з різних джерел викидів (промисловість, транспорт та інші, в тому числі, і котельні) у нижніх шарах атмосфери
Окрім того, звертаємо увагу, що на території області збільшується кількість пожеж, які несуть велику небезпеку для людини та довкілля. Окрім небезпеки від вогню, вони призводять до концентрації у повітрі пилу, окисів азоту, важких металів та низки канцерогенних сполук.
4 дні - 96 годин
4 дні – 66 пожеж
4 днів – понад
30 тис. кв.м спалених чорноземів
4 дні – за цей час можна відвідати 4 різні країни, або ж вислухати, проаналізувати та прийняти доленосні рішення на рівні країни… Проте, жителі Хмельницької області своїх 4 дні використали на провокування 66 пожеж в екосистемах! При цьому, випаливши українські чорноземи на 3 гектарах.
Іншими слова, за цих 4 дні подоляни спалили майже 5 типових професійних футбольних полів. Уявляєте собі розмір професійних українських футбольних полів у наших гарних українських містах? Так от чотири дні поспіль горіли такі ж українські футбольні поля — від рук українців.
З початку року «впіймати за руку» таких паліїв вдалося 39 осіб. Вони понесли відповідальність та виклали зі своїх кишень від 3 до 6 тисяч гривень штрафів.
Служба порятунку нагадує жителям Хмельницької області про адміністративну відповідальність у спричинені екологічних пожеж: спалюванні сухої трави, сухостою, сміття на відкритій території. Це не лише призводить до знищення екосистеми, а й до неконтрольованих пожеж, які загрожують людському майну та життю.
Вкотре закликаємо громадян бути обережними з вогнем, не спалювати суху рослинність, а при перебуванні у лісовій місцевості дотримуватись правил пожежної безпеки.
З огляду на ситуацію радимо чутливим та вразливим групам населення зменшити інтенсивну діяльність на свіжому повітрі, підтримувати водний баланс та утриматись від провітрювання приміщень.