Версія для друку
Розділ Суспільство

У повітрі спостерігається перевищення концентрацій забруднюючих речовин: яка причина

Автор 27 лютого 2025, 15:30

В останні дні датчики громадського моніторингу атмосферного повітря SaveEcoBot фіксують шкідливий рівень забруднення атмосферного повітря за показником РМ2.5.  Департамент природних ресурсів та екології Хмельницької ОДА доніс інформацію щодо стану якості атмосферного повітря.

Спостереження за забрудненням повітря здійснювалось суб’єктом моніторингу атмосферного повітря – Хмельницьким обласним центром з гідрометеорогії, в тому числі, протягом 7 днів, з 18 лютого по 25 лютого

Відтак, перевищення концентрацій забруднюючих речовин відбулось по пилу протягом 24-25 лютого у 1,4 рази, найбільше 25 лютого у 1,5 рази більше норми, 18 лютого відбулось перевищення концентрації діоксиду азоту у 1,2 рази та незначне перевищення фенолу протягом 25 лютого у 1,3 рази

Ці перевищення не є критичними й не специфічні для нашого краю, оскільки подібна ситуація спостерігається майже по всій території України. Ймовірною причиною погіршення стану повітря є накопичення завислих речовин (пилу). Оскільки, маловітряна погода за підвищеного атмосферного тиску не сприяє розсіюванню домішок з різних джерел викидів (промисловість, транспорт та інші, в тому числі, і котельні) у нижніх шарах атмосфери

Окрім того, звертаємо увагу, що на території області збільшується кількість пожеж, які несуть велику небезпеку для людини та довкілля. Окрім небезпеки від вогню, вони призводять до концентрації у повітрі пилу, окисів азоту, важких металів та низки канцерогенних сполук.

4 дні - 96 годин

4 дні – 66 пожеж

4 днів – понад

30 тис. кв.м спалених чорноземів

4 дні – за цей час можна відвідати 4 різні країни, або ж вислухати, проаналізувати та прийняти доленосні рішення на рівні країни… Проте, жителі Хмельницької області своїх 4 дні використали на провокування 66 пожеж в екосистемах! При цьому, випаливши українські чорноземи на 3 гектарах.

Іншими слова, за цих 4 дні подоляни спалили майже 5 типових професійних футбольних полів. Уявляєте собі розмір професійних українських футбольних полів у наших гарних українських містах? Так от чотири дні поспіль горіли такі ж українські футбольні поля — від рук українців.

З початку року «впіймати за руку» таких паліїв вдалося 39 осіб. Вони понесли відповідальність та виклали зі своїх кишень від 3 до 6 тисяч гривень штрафів.

Служба порятунку нагадує жителям Хмельницької області про адміністративну відповідальність у спричинені екологічних пожеж: спалюванні сухої трави, сухостою, сміття на відкритій території. Це не лише призводить до знищення екосистеми, а й до неконтрольованих пожеж, які загрожують людському майну та життю.

Вкотре закликаємо громадян бути обережними з вогнем, не спалювати суху рослинність, а при перебуванні у лісовій місцевості дотримуватись правил пожежної безпеки.

З огляду на ситуацію радимо чутливим та вразливим групам населення зменшити інтенсивну діяльність на свіжому повітрі, підтримувати водний баланс та утриматись від провітрювання приміщень.

Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 07:02 01/03/2025
    Найбільшої шкоди екосистемі на даний час ,наносить війна, про які футбольні поля ви говорите,цілі області у вогні, та взривах.