Версія для друку

Команда Шепетівської ЗОШ №8 успішно виступила у проєкті «Грай за рівність»

Автор 20 червня 2025, 17:54

15 червня завершився ІІ етап Всеукраїнського проєкту «Грай за рівність», який відбувався на базі футбольного клубу РУХ Львів у м. Винники. В ньому взяли участь 24 команди по 5 учнів та учениць разом з вчителями з усієї України. Мета проєкту — мотивувати дітей та молодь займатися спортом, незалежно від віку, статі, фізичних можливостей та соціального статусу.

«Ми реалізуємо проєкт вже вчетверте з 2022 року, адже розуміємо наскільки війна посилила проблему небажання дітей займатися спортом. Стереотипи, невпевненість та інші барʼєри заважають молодим українцям та українкам займатися спортом чи будь-якою активністю. Саме тому ми залучаємо вчителів, як наставників та мотиваторів та дітей, щоб показати їм наскільки слово спорт може бути багатогранним та цікавим», – ділиться Ангеліна Осадча, директорка Klitschko Foundation.

За шість днів команди ознайомилися з вісьмома видами спорту, які входять до програми Нової української школи. А також опанували інструменти інклюзивного підходу до фізичного виховання.

Цьому передувало теоретичне навчання на в Олімпійському навчально-спортивному центрі “Конча-Заспа”, де вони отримали теоретичні знання щодо основ гендерної рівності та підтримки учнів, а також реалізація локальних проєктів. Серед усіх локальних проєктів, ініціатива, яку реалізувала вчителька Людмила Вихівська була обрана однією з найкращих в Україні, що дозволило пройти в наступний етап.

«Окрім спортивного інвентаря, який виграли для своєї школи учасники проєкту, ми отримали незабутній досвід та нових друзів з усієї України. Діти змогли вийти з онлайну, хто з навчального, хто з розважального, — і дістати той заряд мотивації, який допоможе рухатися вперед та стати більш дисциплінованими», — зазначає Людмила Вихівська вчитель фізичного виховання Шепетівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8.

Програма реалізована у партнерстві зі спортивними федераціями та профільними експертами, зокрема з дитячими тренерами команди ФК “РУХ” (Львів). Усі учасники навчалися через практику — тренувалися, випробовували різні формати, адаптовували вправи під потреби своїх майбутніх учнів і ділилися досвідом у групах.

Щодня вчителі фізичної культури працювали під супроводом досвідчених менторів, які допомагали не лише вдосконалити методику викладання, а й переосмислити власну роль — як агента змін у шкільному середовищі. У програмі були воркшопи, командні завдання, обговорення та регулярний зворотний зв’язок. Для підлітків проєкт став простором самовираження, нових відкриттів і розвитку навичок командної взаємодії.

Проєкт «Грай за рівність» реалізується Klitschko Foundation у партнерстві з UEFA Foundation for Children за підтримки спортивних федерацій. Його головна мета — сприяти розвитку культури рівності, взаємоповаги та здорової взаємодії через спорт. Спільна участь учителів і підлітків у навчанні посилює міжпоколіннєве порозуміння і допомагає побудувати нові моделі взаємодії в шкільному середовищі.

Проєкт реалізується вже вчетверте з 2022 року. Наразі він залучив до участі вчителів із 310 шкіл України.

Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.

Будьте першим, хто залишить коментар.