Ці об’єкти є важливими для забезпечення безпеки та комфортних умов для учнів та працівників. Так, оглянувши Понінківський ліцей, посадовиця відмітила ряд зауважень щодо умов харчування дітей та функціонування укриття. За результатами перевірки були встановлені строки для виправлення ситуації.
Візит до Понінківського ліцею, що планувався найпершим, - одразу в очі кинувся бруд та неохайність у їдальні на тлі порядку в інших приміщенях закладу. Брудним виявився і посуд, з якого харчуються діти!
Двері до вбиралень спортзалу були зачинені й на питання «чому?» отримала одразу три варіанти: від «несправний вимикач» до «діти псують майно» або «відкриваємо за потреби, ключ у викладача фізкультури». Для виконання моєї потреби знадобилося щонайменше п’ять хвилин, щоб лише знайти ключ. При тому, що вбиральні були в робочому стані, як і вимикач — перевірила особисто.
Прогнозовано, від дітей я дізналася, що ці двері їм ніхто ніколи не відчиняє і треба бігати у туалет в інше крило будівлі.
Папір знайшовся лише у службовій вбиральні, а на питання де папір для учнів показали ящики з папером на складі: тобто він таки є, але де треба, його немає. Та справжній шок, названий тут «біобаками», чекав у вбиральні тимчасового укриття, поки не завершено ремонт основного.
Насправді це були звичайні «пристосовані» відра, у які справляють потребу 350 учнів та персоналу закладу на час тривоги. Не можу підібрати іншого слова, крім «знущання» над дітьми. При тому, що все необхідне для підтримки чистоти та раціонального використання доступних засобів та ресурсів у Ліцеї та в громаді є. А чого немає, так це відповідальності та розуміння, яким має бути ставлення до учнів у сучасному суспільстві. Та я допоможу: до кінця березня тут має з’явитися посудомийна машина, наведений лад та вирішене питання зі санвузлами. Перевірятиму також особисто.
Наступним об’єктом відвідин стала Буртинська гімназія, яка першою серед навчальних закладів області встановила габіони. Нагадаємо, на виконання доручення Президента України та з метою 100% навчання дітей офлайн ще на початку навчального року були організовані безпечні освітні середовища у школах, так звані габіони. Їх облаштовують там, де відсутні укриття або нема жодного поблизу. Проект реалізовувався за кошти місцевого та обласного бюджетів на умовах співфінансування.
“Це важлива ініціатива, спрямована на забезпечення безпеки учнів та створення умов для їхнього навчання в офлайн-форматі навіть в умовах воєнного стану. Встановлення габіонів, які служать тимчасовими укриттями, дає змогу навчальним закладам продовжувати освітній процес, знижуючи ризики для дітей та персоналу. Виготовлення таких конструкцій є ефективним рішенням, яке дозволяє швидко забезпечити захист там, де відсутні укриття або їх недостатньо”, – відмітила перший заступник начальника ОВА.
Побувала посадовиця і у Державному навчальному закладі “Полонський агропромисловий центр професійної освіти”. Тут опановують такі професії, як швачка, електромонтер, столяр будівельний, слюсар, а також спеціальності, пов’язані з аграрним сектором та харчовою промисловістю. Під час оглядин Оксана Вжешневська ознайомилася з умовами навчання, матеріально-технічною базою закладу та перспективами для студентів.
“Важливо забезпечити учням не лише якісну освіту, а й належні умови для навчання та розвитку. Тішить, що закладом опікуються молоді та креативні люди, які приносять нові ідеї та інноваційні підходи в навчальний процес, сприяючи розвитку не тільки професійних навичок, а й творчого потенціалу учнів”, – наголосила Оксана Вжешневська.
Разорм з тим посадовиця у себе на сторінці висловила обурення