Версія для друку

Відбулися обласні відкриті змагання учнівської та студентської молоді з авіамодельного спорту

Автор 18 травня 2025, 13:18

Вчора у Волочиську відбулися обласні відкриті змагання учнівської та студентської молоді з авіамодельного спорту (оператори БПЛА), організовані комунальним закладом обласної ради – Хмельницьким обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді.

Мета змагань – сприяння розвитку навичок управління безпілотними літальними апаратами (БПЛА), підвищення рівня технічної та інженерної підготовки учнівської молоді, а також підвищення обізнаності щодо можливостей використання БПЛА у різних галузях, таких як наука, сільське господарство, екологія та інші.

У відкритті змагань взяв участь заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, представники Волочиської міської ради, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Етапи обласних змагань проводилися паралельно на чотирьох локаціях. Зокрема, це віртуальне управління дистанційно керованим дроном на комп’ютерному симуляторі польотів «Liftoff», управління дистанційно керованим дроном на час по трасі та оцінювання творчого завдання.

Вітаючи учасників змагань, тренерів, організаторів та усіх присутніх, Валентин Соколюк сказав:

«Щиро вітаю вас на відкритті Обласних відкритих змагань учнівської та студентської молоді з авіамодельного спорту – у надзвичайно важливому й актуальному напрямку – керування безпілотними літальними апаратами. Ці змагання – це не просто спортивна подія. Це сучасна платформа, де поєднуються знання, технічна майстерність, креативність та відповідальність. Сьогодні ми бачимо, як молодь демонструє не тільки високий рівень володіння сучасними технологіями, а й справжню любов до справи, яка має величезне значення для розвитку держави. Безпілотники – це майбутнє. А ви – ті, хто це майбутнє формує вже сьогодні. Ваші навички можуть стати основою для кар’єри в науці, техніці, авіації, ІТ, а також важливою підтримкою у сфері безпеки».

Посадовець зазначив, що Хмельницька обласна рада завжди підтримує молодіжні ініціативи, інженерну творчість і розвиток технічних видів спорту. Радує, що саме молодь демонструє такі високі результати.

Валентин Соколюк висловив щиру подяку організаторам змагань, педагогам, суддям, наставникам і всім, хто вкладає свій час і енергію в розвиток даного спорту, побажав кожному учаснику впевненості, зосередженості, натхнення та віри в себе.

За словами судді Дмитра Цвяткова, змагання відбулися у два етапи. Перший – це суперництво на симуляторах.

"Нові учасники до польоту на дронах повинні відлітати мінімум 30 годин на симуляторі. Симулятор дає навички оператору, як користуватися пультом", — розповів суддя Дмитро Цвятков.

На думку військовослужбовця на позивний "Пірс", який прийшов подивитися змагання, такі заходи актуальні, адже популяризують напрямок безпілотних систем.

"Діти приходять, літають на них, дають свої рекомендації, як покращити дані дрони. Відповідно до свого досвіду, з того, що вони бачать та пробують. Це також враховується та перевіряється. Деякі з таких ідей, дійсно, можуть впроваджуватися в подальшому, навіть у військову сферу", — розповів "Пірс".

Другий етап змагань – пілотування реального дрону. Його відкрила 10-річна Єва Кульчиковська, яка приїхала з Шепетівки.

"Зі складних завдань було пролетіти кільця зверху. Бо знизу палички були занизько, то облітати було легко. Я рада, що я тут побувала й представила Шепетівщину, мені сподобалось", — розповіла Єва Кульчиковська.

Приїхала на змагання підтримати доньку — Катерина Кульчиковська.

"Таку можливість нам дала наша школа. Для таких занять були придбані дрони і не один. Перед змаганнями діти впродовж трьох місяців кожного дня відвідували гурток", — розповіла Катерина Кульчиковська.

Привіз дітей на змагання керівник гуртка в Шепетівській громаді — Олександр Куклюк.

"Тут дрони, якщо ви спробуєте на них літати, то зрозумієте, що це дуже складно літати. Це не проста річ, не проста справа. Десь пів року тренуються, щоб літати. Я результатом задоволений сповна", — розповів Олександр Куклюк.

Юрій Государський теж бере участь в змаганнях, він приїхав з Понінків.

"На мою думку, траса була доволі складна. Були дуже круті повороти,  які тяжко було облетіти. Перешкодою для цього була перешкода в камері", — розповів Юрій Государський.

Кожен учасник мав три хвилини для того, аби облетіти трасу дроном, розповів методист Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Сергій Трасіух. За його словами, змагання серед операторів БпЛА, дроноводів, — перші в області. В Україні — другі, після столиці.

За результатами змагань кращими стали команди із Волочиська, Кам’янця-Подільського, Летичева та Понінки.

Команда Шепетівської загальнооствітньої школи №8 здобула 2 місце.

Останнє редагування 19 травня 2025, 11:26

Відео

Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.

Будьте першим, хто залишить коментар.