Версія для друку

У шепетівській лікарні почне діяти електронна черга з ендопротезування пацієнтів

Автор 04 грудня 2024, 14:06

З 1 січня 2025 року почне діяти електронна черга з ендопротезування пацієнтів. КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» внесена до наказу міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка від 01 жовтня 2024 року №1666 «Про затвердження переліку закладів охорони здоров’я, які надють послуги з безоплатного ендопротезування суглобів».

Відповідно до пункту 384 Плану пріоритетних дій Уряду на 2024 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2024 року № 137-р, статті 352 Основ законодавства України про охорону здоров’я, пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90), з метою отримання пацієнтами безоплатної послуги з ендопротезування суглобів.

Тобто, КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» затверджена в переліку закладів охорони здоров’я, які надають послуги з безоплатного ендопротезування суглобів. За 9 місяців 2024 року у нашому закладі в травматологічному відділені командою лікарів та медичного персоналу проведено 15 операцій з ендопротезування.

Планується, що централізовано закуплені ендопротези будуть постачатися виключно до закладів охорони здоров’я з Переліку закладів охорони здоров’я, які надаватимуть послуги з безоплатного ендопротезування суглобів в їх числі КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня». Крім того, з 2025 року відбуватиметься селективне контрактування та оплата медичних послуг з ендопротезування таким закладам за умови використання централізовано закуплених ендопротезів або ендопротезів, закуплених за кошти місцевих бюджетів.

Ендопротезування – це заміна суглоба цілком або його частини на штучний. Проводиться, коли консервативні та інші методики не дають дієвого результату. Заміна – відповідальна і складна операція, яка може бути проведена тільки компетентним лікарем, а за нею слідує реабілітація протягом довгого часу. Мета завжди одна – відновити нормальне функціонування і рухливість суглоба, купірувати біль і дискомфорт.

Показання та протипоказання до проведення ендопротезування

Показання:

  • сильні болі в суглобі, які не усуваються консервативними методами лікування, такими як фізіотерапія, ліки або ін’єкції;
  • обмеження руху і вплив на якість життя через біль;
  • артрит;
  • пошкодження суглоба, що призвело до деформації.

Протипоказання:

  • Загальні протипоказання до хірургічного втручання. Неконтрольовані захворювання, такі як неконтрольована гіпертензія або серцева недостатність, можуть бути протипоказаннями до ендопротезування через високий ризик ускладнень.
  • Системні інфекції або активні запалення в організмі. Може знадобитися відкладення ендопротезування доти, доки інфекцію не буде контрольовано.
  • Недостатня кісткова якість. Маються на увазі проблеми з кістками пошкодженої ноги.
  • Очікувані низькі результати. Якщо пацієнт має суттєві порушення загального здоров’я або функціональних можливостей, які не дають змоги очікувати хороших результатів від ендопротезування, це може стати протипоказанням.
  • Кінцеве рішення про необхідність процедури завжди має ухвалюватися індивідуально лікарем після ретельного вивчення медичних даних.

Коли звертатись із питанням про заміну суглоба?

Біль в кульшових суглобах не залишається для Вас непоміченим? Він супроводжує кожен Ваш ранок, день, вечір, а іноді не стихає навіть вночі? Якщо Ви стверджувально відповідаєте на обидва запитання, тоді саме час звернутись до профільного спеціаліста травматолога-ортопеда. Необхідність в протезуванні визначається після прийому лікаря, з подальшим проведенням усіх діагностичних маніпуляцій та обстежень.

Які патології можуть призводити до потреби в заміні суглоба?

  • деформуючий артроз крайніх ступенів з вираженим больовим синдромом;
  • післятравматичний артроз з вираженим обмеженням рухливості в суглобі;
  • неопластичні процеси;
  • наслідки туберкульозу, ревматоїдного артриту та ін. метаболічних захворювань;
  • вроджені патологічні деформації кісток, що складають суглоб.

Як підготуватись до операції?

Щоб підготуватися до заміни кульшового суглоба за плановим оперативним втручанням пацієнту потрібно звернутися на первинний прийом до сімейного лікаря. Після проведення огляду, опитування щодо Ваших скарг, перебігу хвороби, анамнезу життя та інших індивідуальних особливостей, лікар скерує Вас на проходження лабораторних обстежень, таких як: загальний аналіз крові та загальний аналіз сечі, визначення групи крові та резус-фактору, коагулограма, глюкоза крові, біохімічний аналіз крові (печінкові та ниркові проби) та інші.

З інструментальних обстежень Вам буде призначено залежно від потреби: рентгенографію, комп’ютерну томографію, магнітнорезонансну томографію або артроскопію суглобів. Артроскопія суглобів – мінінвазивне діагностичне обстеження, що виконується за допомогою введення в порожнину суглоба інструмента – артроскопа, та візуалізації на екран суглобових поверхонь та менісків з оцінкою їх стану.

Тільки, якщо складеться ситуація, де пацієнт матиме перелом шийки стегна і хворий не пересуватиметься самостійно, вся підготовка до оперативного втручання лягатиме на плечі команди лікарів та медичного персоналу КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня». Надалі Ви, спільно з лікарем, прийматимете рішення щодо протезування.

Дана програма дозволить за кошти державного та місцевих бюджетів здійснювати закупівля ендопротезів з метою забезпечення пацієнтів на безкоштовній основі. При цьому заплановано значно збільшити обсяги державних закупівель ендопротезів в майбутньому. В той же час одним із головних завдань держави при цьому є забезпечення розподіл ендопротезів між закладами охорони здоров’я, в залежності від їх навантаження, а також між пацієнтами в порядку черговості.

Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.

Будьте першим, хто залишить коментар.