Версія для друку
Розділ Суспільство

Справа "дронів": у Шепетівці обирали запобіжний захід меру Нетішина

Автор 09 грудня 2024, 18:24

Шепетівський міськрайонний суд сьогодні, 9 грудня, обрав запобіжний захід Нетішинському міському голові Олександру Супрунюку. Посадовця підозрюють у службовій недбалості при закупівлі бракованих БпЛА, що призвело до розтрати 6 мільйонів гривень.

Про це міський голова Нетішина повідомив у себе на сторінці:

Ну що, головне заради роздувалася зрадакорупціямерагеть це намагання відсторонити мене від виконання обовязків міського голови-не вдалося! Суд не задовольнив клопотання по відстороненню. Так само не задовольнив цілодобовий арешт. підсолодив суддя нічним домашнім арештом з 24-00 до 5-00. тепер по нічних клубах ходити не буду))).

Дякую побратимам та посестрам з Нетішина і Славути, які оперативно за дві години організувались та приїхали підтримати в Шепетівку. Безмежно вдячний та висловлюю повагу цим активним волонтерам, військовим, з якими вже не оди пуд солі з"їли. Переможемо в москалів і зайд. Все буде Україна! і Нетішинська громада їм не по зубах!

Нагадаємо, раніше СБУ повідомляла про блокування схеми розкрадання держбюджету на закупівлі неякісних дронів для Сил оборони. За їхніми даними, підприємець з Київщини виграв тендер на придбання тисячі FPV-дронів для потреб ЗСУ, що проводила Нетішинська міськрада. Загальна вартість укладених контрактів становила 16,4 млн грн, з яких, за даними слідства, власник компанії-виробника вкрав майже третину.

За версією слідства, для реалізації схеми підрядники встановили на безпілотники навігаційне обладнання низької якості. Мова йде про відеокамери та відеопередавачі, які не відповідали заявленим вимогам до технічних характеристик БпЛА. Тим самим підприємець штучно занизив вартість виробництва дронів, а отриману «різницю» привласнив.«Накрутка» на кожному безпілотнику становила від 4 до 7,5 тис. грн, залежно від його виду.

Олександр Супрунюк вважає такі дії правоохоронних органів політичним замовленням, а докази сфабрикованими:

  1. Дрони міськрадою передавались за зверненнями від військових частин на адресу міського голови м. Нетішин Супрунюка О.О. Всі дрони від міської ради передавались безпосередньо військовим, або пересилались Новою поштою напряму в підрозділи, або відвозились особисто мною. FPV дрони обовязково оглядались при прийомі щодо комплектності, передавались для випробувань у військові частини, я особисто постійно підтримував звязок з військовими частинами, виїжджав на передову, де проводились випробування FPV дронів в бойових умовах. Згідно договору Виконкому з постачальником, у випадку виявлення неякісного товару, він має бути відремонтований або замінений на протязі 20 днів, але жодного письмового чи усного звернення щодо неякісних дронів від жодноі військовоі частини не було. Навпаки - міська рада отримувала численні подяки, відео та фотозвіти про знищення противника, з підвердженням найкращої якості наданих нами дронів з отриманих.
  2. Експертизу провели тих дронів, які були передані за листами Нетішинськоі міськоі військовоі адміністраціі, за вказівкою голови Нетішинськоі МВА. Так, за його вказівкою були передані дрони для військової частини через Янович К.В. Яка обіцяла відправити іх з волонтерами в кількості 30 шт. Військова частина дійсно отримала їх всі. Але Янович передала якийсь дрон на експертизу! Який? Для ГУНП за іх листом ми від міськради пропонували інші дрони, які були в наявності на момент отримання запиту. Але вони відмовились і чекали ще не поставлені та не виготовлені доони від конкретноі фірми, які ще не були закуплені. При тому, що двічі переможцями визнавалися інші фірми, але ті чомусь відмовлялись і закупка була в тієї фірми, яка цікавила правоохоронців. Це може свідчити лише про те, що дрони, які були оглянуті та передані на експертизу, попередньо були підмінені або замінені окремі деталі. Це дає підстави вважати, що надані СБУ та поліцією докази є недостовірними, упередженими та зфабрикованими.
  3. 10 червня 2024 року більше 10 співробітників СБУ проводили так званий «обшук» у Виконкомі. На відеозапису з камери спостереження видно, що фотографував захід працівників СБУ в міськраду співробітник СБУ. А через кілька хвилин це фото розігнали по анонімних телеграм каналах, в тому числі з російською пропискою, з коментарями про міського голову-корупціонера. З оприлюдненням матеріалів досудового розслідування, що є кримінальним злочином. Розповсюдження цієі інформаціі з домислами та відвертою брехнею очевидно координувались з єдиного центру, по команді, по всій Україні. Сам «обшук» супроводжувався знущанням над працівниками виконкому, жінок водили у вбиральню під конвоєм та забороняли закривати кабінки. Чоловіки. Офіцери. Мені, як міському голові, не дозволили бути присутніми при «обшуку», який закінчився вилученням документів, що були б надані за звичайним письмовим запитом, без залучення спецпризначенців. На допитах працівників виконкому основним питанням була моя участь в процесі закупівлі та передачі дронів.
  4. Звинувачення висунуто лише виробнику дронів. Мені висунуто звинувачення за ст. 367 КМУ -службова недбалість. Хоча слідство ще триває, повноважень і підрозділів для додаткової перевірки дронів, ніж проводилась, міська рада не має, а факту збитків не доведено.
  5. І знову по команді розпосюджується інформація з досудового розслідування з додаванням брехні про корупцію мера. При чому якщо загальна сума контракту на поставлені дрони 16 мільйонів, то пишуть що вкрадено … 20 мільйонів!!!)))В результаті таких злочинних дій з травня по листопад 2024 року не закуплено за кошти громади жодного дрона, чи іншого обладнання. За що заплатили своїм життям і здоровʼям наші захисники.
Останнє редагування 09 грудня 2024, 18:35
Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.

Будьте першим, хто залишить коментар.