У Кам’янець-Подільському районі зареєстровано 1940 хворих, у Шепетівському районі — 2831 хворого, у Хмельницькому районі — 5964 хворих.
Протягом минулого тижня серед дітей до 17 років зафіксовано 6059 випадків захворювання, що становить 56,4% від загальної кількості хворих. Як і раніше, найбільше нездужають діти від 5 до 14 років.
На 8 тижні у Хмельницькій області лабораторно підтверджено 8 випадків COVID-19, 28 — грипу А та 31 — грипу В. До лікувальних закладів з грипом та ГРВІ госпіталізовано 392 осіб.
На жаль, ускладнення, спричинені грипом типу А, цього тижня стали причиною летальних випадків. Зокрема, померли 2 людей у віковій категорії від 30 до 64 років, котрі мешкали у Хмельницькій та Солобковецькій ОТГ та не були щеплені проти грипу.
Інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ, включно з COVID-19, становив 875,9 на 100 тисяч населення. Епідемічний поріг для Хмельницької області перевищено на 37,8%.
Наразі у школах Хмельниччини досі діють обмежувальні заходи. Нагадаємо, що 19 лютого відбулося позачергове засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Хмельницькій ОВА. Відповідно до її рішення, з 20 до 28 лютого навчальні заклади області було переведено на дистанційну форму навчання. При цьому, фахівці Хмельницького ОЦКПХ спільно з Департаментом охорони здоров’я здійснюють постійний моніторинг та аналіз ситуації для ефективного реагування і впровадження протиепідемічних заходів, де це необхідно.
Микола Габрикевич нагадує про важливість дотримання протиепідемічних заходів:
"Уникайте місць масового скупчення людей, одягайте одноразові маски та змінюйте їх через кожні чотири години, дотримуйтесь етикету кашлю та чхання, ретельно і часто мийте руки або обробляйте їх антисептиком, ведіть здоровий спосіб життя та дотримуйтеся принципів здорового харчування. При погіршенні стану здоров’я, не займайтеся самолікуванням та негайно звертайтеся за медичною допомогою до сімейного лікаря чи найближчої амбулаторії.
Якщо ж лікування під наглядом лікаря відбувається у домашніх умовах, розмістіть хворого в окремій кімнаті, яку регулярно провітрюйте та здійснюйте вологе прибирання. Всі, хто проживають з хворим, мають носити медичні маски та змінювати їх через кожні 3-4 години."
Головний державний санітарний лікар нагадує, що найбільш дієвим методом профілактики ГРВІ є щеплення, у тому числі — проти грипу та COVID-19. Вакцинуватися можна впродовж усього епідсезону, зокрема, — і при підвищенні рівня захворюваності на респіраторні інфекції.
За матеріалами Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб