Для безпечної експлуатації легкового авто в жаркий сезон, водієві необхідно встановлювати на колісні диски профільні літні шини в Києві. Якщо він помічає, що вони зносилися до небезпечного рівня (для цього є значок WTI), то це буде вважатися серйозною причиною їх зняти і замінити новими аналогами. Але шини для літнього водіння випускаються різними, тоді як для легкового автомобіля критично підібрати найкращі рішення.

літня гума

Найбільш практичними можна вважати універсальні літні шини, цінні тим, що найкращим чином витримують температурні впливи. За рахунок наявності мінімальної кількості каучуку, але максимального - вуглецю, склад гуми не "пливе» навіть при самій сильній спеці. Сталевий каркас і нитки з нейлону чудово витримують найсильніші механічні дії. Часто такі покришки мають висоту борту більше 70 мм, що дозволяє експлуатувати автомобіль на найгіршому дорожньому покритті. І про освіту шишок можна забути назавжди, якщо, зрозуміло, водій буде їздити на таких дорогах на невеликій швидкості.

Але якщо власник автотранспорту любить банально поганяти, то вихід один - придбання покришок з гранично низьким профілем, який в кращих італійських версіях може доходити до 20 мм. Але для наших вітчизняних автотрас краще брати покришки з дещо більшим рівнем профілю - до 45-50 мм. Це дозволить машині найкращим чином утримуватися на автотрасі і в той же час - покришці витримувати сильні удари.

Дізнатися профіль пропонованої покришки не складає особливих труднощів - водієві потрібно навчитися читати символи. Скажімо, якщо гума має такі символи як 205/40 R16, то висотна складова профілю покришки виявиться не менш 82 мм, що вважається оптимальним показником для більшості вітчизняних доріг. Решта буде підказувати, що гума відноситься до класу радіальних і останній символ вкаже на внутрішній діаметр.

Топові моделі гуми для літа можуть мати ще й шар з діоксиду кремнію, який значним чином підвищує зносостійкість гуми. Якщо брати до уваги, що стандартний комплект гуми служить не більше 70 000 км, то версії з діоксидом кремнію практично в два рази довше. Вартість останніх відносно велика, але міняти їх доведеться набагато рідше. Часто вони в складі мають незначний відсоток цитрусового масла, яке значно підвищує м'якість всього гумового складу. Для їзди на дорогах з неважливим покриттям, дані покришки виявляться найкращим рішенням.