Українська молодь із задоволенням їде навчатися за кордон, особливо в європейські університети. Навчальні заклади в Польщі користуються популярністю, адже навчання тут якісне та недороге порівняно з більшістю країн ЄС.

Територіальна близькість Польщі дозволяє батькам бути спокійними за своїх дітей, адже доїхати до будь-якого польського міста можна впродовж доби. Найчастіше у абітурієнтів та їх батьків виникають такі питання:

  • скільки буде коштувати навчання;
  • чи можна навчатись безкоштовно;
  • як обрати університет та спеціальність;
  • які документи необхідні для вступу;
  • коли починається навчання;
  • скільки триватиме навчання;
  • чи буде змога поселитися в гуртожиток та ін.

Спробуємо відповісти на більшість з цих питань. Найважливіше – правильно обрати університет. Наприклад, якщо вас зацікавив Краківський економічний університет, - на цьому сайті ви зможете дізнатись про особливості вступу до цього університету. Більш того, проект Освіта без кордонів спрямований на допомогу молоді у вступі до провідних ВНЗ Польщі.

Вища освіта у Польщі

Найчастіше всі цікавляться вартістю навчання в Польщі. Одразу варто сказати, що навчання для іноземців – платне. Навчатися у приватних Вузах Польщі дещо дешевше, ніж у державних. Навчання тут коштує біля 1 тис. євро, в той час як у державних університетах – в середньому 2 тис. євро. Безкоштовно можуть навчатись студенти, у яких є карта поляка. Ще одна можливість – виграти грант або стипендію на навчання.

Де дізнатись більше інформації про університети? Якщо ви збираєтесь обрати Університет ім. Адама Міцкевича в Познані, - більше інформації про університет ви знайдете на цьому сайті. Також можна прочитати більше про вступ до Ягеллонського університету, Краківського економічного університету та до інших ВНЗ країни.

Де живуть студенти з інших країн? При більшості польських університетів є гуртожитки, де є змога знімати кімнату. В основному, в гуртожитках кімнати розраховані на 2-3 студентів. Альтернативний варіант – знімати квартиру. Знову ж-таки, вигідніше знімати її вдвох або втрьох, адже ціни на оренду квартири набагато вищі, ніж кімнати у гуртожитку.

Тривалість самого навчання в основному – 5 років. 3-3,5 роки студенти вчаться на бакалавраті та 1,5-2 роки – на магістратурі. Навчання починається не 1 вересня, а 1 жовтня. Це дає змогу студентам більше відпочити та підзаробити на навчання.

Вибір найкращого університету

Варто в першу чергу звернути увагу на рейтинг університетів Польщі, якщо ви збираєтесь обрати найбільш престижний навчальний заклад країни. Якщо вас цікавить вступ у Ягеллонський університет, - найбільш детальну інформацію ви знайдете на цьому сайті. Цей університет уже багато років поспіль посідає місце у п’ятірці найкращих ВНЗ цієї країни. В Університету імені Адама Міцкевича у Познані теж хороша позиція у рейтингу – він займає 4 місце.

Варто сказати в загальному про переваги вищої освіти в Польщі для українців. Перш за все, це змога отримати якісну освіту та безцінний досвід навчання за кордоном. Також у результаті кропіткої праці випускники отримують європейський диплом, який відкриває двері у провідні європейські та українські компанії. Хороший рівень знання іноземних мов, безліч знайомств, контактів, практична підготовка – все це переваги навчання закордоном.