Які бувають ручні годинники і які вони мають особливості

Саме різноманіття годинникових механізмів, дизайнів і форм, колірних рішень оригінальних елементів дозволяють підібрати цей незмінний супутник сучасної людини. Здавалося б, в епоху цифрових гаджетів хронометри на руці зовсім необов'язкові, проте ні чоловіки, ні жінки не поспішають відмовитися від них на користь смартфонів або планшетів. Жінки бачать в наручних годинниках стильний аксесуар, здатний гармонійно і ефектно доповнити будь-який образ - від класичного ділового до зухвалого спортивного. Для чоловіків же дорогі брендові годинники - це статусна річ, така ж як автомобіль або фірмовий костюм.

Вибір наручних годинників - непроста справа, лише погляьне на асортимент у https://strelka.ua/. Як розібратися у всьому цьому безлічі механізмів, витончених або, навпаки, абстрактних дизайнерських ідей? Пропонуємо розгорнуту класифікацію наручних годинників, яка включає в себе і основні розділи, передбачає і функціональні нюанси.

Основні типи годин: механіка і кварц

Всі наручні годинники за принципом дії годинникового механізму підрозділяються на:

  • механічні - класичні (з ручним пружинним заводом, який потрібно виконувати раз на добу-троє) або з автопідзаводом. Механічні наручні годинники відомих фірм-виробників вважаються більш престижним аксесуаром, ніж кварцові в тій же ціновій категорії. Термін служби якісних механічних годинників становить близько 50 років;
  • кварцові, що працюють на кварцових кристалах, які при проходженні струму від батарейки видають імпульси з певною частотою. Поділяються на аналогові (стрілочні) і цифрові - в залежності від способу подання інформації для користувача. Окремим випадком кварцових годин є електронні - вони працюють за тим же принципом, але інформація в них відбивається на цифровому дисплеї (причому іноді у вигляді стрілок).

Механічний годинник за рахунок невеликих розмірів механізму можуе приймати дуже витончені форми, які особливо цінують витончені елегантні жінки. Дорогі хронометри дозволяють вимірювати часові відрізки в долі секунд, хоча, за великим рахунком, для звичайного обивателя практичної ролі це не грає. Механіка з ручним заведенням має тонкий складний механізм, що складається з безлічі деталей, дуже чутливий до ударів і струсів. Для тих же, хто часто забуває про щоденної необхідності заводити свій годинник, рекомендуються моделі з автопідзаводом - внутрішній ротор механізму при русі руки передає свої коливання в рух обертає механізм пружини.

Будь-які механічні годинники реагують на магнітні поля, вимагають періодичних чисток і налаштувань, зазвичай проводяться раз на кілька років. Багато хто любить класичну механіку за плавність ходу стрілок, характерне «цокання» і красу - в сучасні моделі дизайнери часто включають скелетон, що дозволяють бачити роботу механізму прозорі елементи корпусу.

Хронометрами зазвичай називають годинник певною мірою точності, підтвердженої сертифікатом Палати мір і ваг Швейцарії, - саме тому швейцарський годинник вважаються визнаною іконою точності.

У порівнянні з механічними годиниками кварцові володіють більш високим рівнем точності і стійкості до несприятливих зовнішніх впливів (ударів, падіння, струсу і т. д.). Терміни служби самих механізмів в обох типах годиників цілком можна порівняти - знос базових деталей однаковий, а якісна батарейка в кварцових працює до 10 років. Зате функціонально кварцові годинники багато в чому перевершують механічні - багато моделей не тільки показують точний час, але і поточну дату, дозволяють працювати з календарем, встановлювати будильник.

Альтернативою звичним батареям в кварцових механізмах можуть бути автопідзавод і сонячні батареї (фотоелементи). Механічний рух руки під час ходьби перетворюється в електричну енергію, достатню для автоматичної підзарядки акумулятора - автопідзавод дуже зручний, оскільки зазвичай людина знаходиться в стані постійного руху. Фотоелементи - це природна зарядка годин від вироблюваної сонячної енергії: і просте рішення, і екологічне.

Додаткові характеристики чоловічих і жіночих наручних годинників

Крім безпосереднього відображення часу і часто дати сучасні моделі наручних годинників для чоловіків і жінок мають безліч додаткових характеристик, які роблять використання цього аксесуара максимально комфортним. Ось про такі характеристики йдеться:

  • антибликове покриття скла не тільки візуально покращує сприйняття циферблата або електронного дисплея, але і робить скло міцніше. Виробниче нанесення такого покриття вважається серйозною технологічної процедурою, здорожує вартість виробу, але для бюджетних моделей частіше використовують антиблікову плівку, мінусом якої є її швидке стирання і недовговічність;
  • водонепроникність і герметичність наручних годинників важливі для людей, які працюють у відповідних середовищах, часто піддаються впливу вологи і бруду. Герметичність внутрішніх механізмів забезпечується гумовими ущільнювачами, які час від часу необхідно міняти. Водонепроникні моделі зазвичай виконуються з ударостійким склом і корпусом, мають вказаний на задній панелі або на циферблаті годинника відповідний клас герметичності.

Циферблат сучасних хронометрів - вдячне поле для діяльності дизайнерів

Не один десяток років традиційно зберігаються види циферблатів (стрілочний, змішаний, цифровий) і чотири способи розмітки тимчасового кола (арабськими цифрами, римськими, змішані варіанти і просто мітки). Цифри на циферблаті останнім часом часто носять вельми креативний характер зображення, а можуть і не бути зовсім присутні - все частіше разом з цифрами дизайнери відмовляються і від будь-якої розмітки: ні про яку точність вказівки часу на такому годиннику і мови бути не може, але дизайн в цілому виглядає оригінально і дуже стильно.

Серед відомих фірм-виробників, моделі годин яких користуються особливим попитом, варто назвати бренди Adriatica, Anne Klein і Calvin Klein, Casio, Citizen, Diesel, Orient, Romanson, Seiko.

0
репостів
0
репостів