Приватна школа: за та проти

Чи можна віддавати дитину в приватну школу? Чим відрізняється приватна дистанційна школа від державної? На що можуть розраховувати батьки та учні недержавних дистанційних навчальних закладів?

Якісна базова освіта - це фундамент для подальшого навчання та кар'єри. Саме шкільні знання дозволяють студенту зрозуміти матеріал у ВНЗ, саме в школі повинні даватися навички знаходити та сприймати інформацію, виховуватися тяга до навчання та розвитку.

Багато батьків вважають, що ця теза не актуальна для державних шкіл. Недостатнє фінансування, жорстка та сильно застаріла програма навчання, потреба в професійних кадрах, повна відсутність виховного процесу - реалії сучасних шкіл. В таких умовах, задоволення мінімальних вимог - вже непоганий результат. Але цього недостатньо навіть для успішного проходження ЗНО та вступу до середнього вітчизняного ВНЗ.

Сьогодні існує хороша альтернатива державним загальноосвітнім закладам - приватні школи які пропонують дистанційну освіту. Спробуємо розглянути основні відмінності та виділити аргументи «за» та «проти» приватної школи.

Дистанційна приватна школа: аргументи «за»

1. Незалежні вимоги та фінансування

Приватна школа, на відміну від державної, значно менше прив'язана до формальних вимог держави, не отримує відповідного фінансування. Однак і державні школи, найчастіше, не отримують достатньо грошей для організації якісного навчання вихованців. Все фінансування приватної школи здійснюється за допомогою оплати навчання, спонсорської допомоги і можливих грантів. У цих умовах школа зацікавлена надати більш якісні умови для залучення учнів. Проте, дистанційна школа не утримає спеціальних приміщень, весь процес навчання зосереджується на безпосередній взаємодії учня з вчителем за допомогою сучасних телекомунікаційних засобів.

З іншого боку, кожна така школа проходить обов'язкове ліцензування державою, відповідає всім вимогам для видачі диплома держ. зразка. Однак, вони куди менше обмежені у виборі програми, можуть запропонувати більш вдалий розподіл навчальних годин, глибоке вивчення матеріалу, контроль за успішністю та ін.

2. Кращі викладачі

Маючи незалежне фінансування, приватні школи можуть запропонувати більш привабливі умови для висококваліфікованих викладачів. Це підвищує якість навчання, робить педагогів більш залученими і зацікавленими в навчальному процесі. Це особливо актуально для іноземних мов і комп'ютерних наук. Далеко не всі школи можуть залучити носіїв мови для навчання, вивести інформатику за межі Pascal або MS Office.

3. Вартість навчання

Звичайна приватна школа прагне зробити матеріальну складову більш привабливою та якісною, ніж в державних школах. Найсучасніші підручники, ергономічні парти, хороше освітлення і комп'ютерні класи за останніми вимогами – все це коштує немалих грошей, підвищую вартість навчання. Дистанційні школи, які зосереджують фінансування на процесі навчання, надають можливість отримати високоякісну освіту за адекватною ціною у будь-якому місті України та за її межами. Така форма значно скорочує витрати на приміщення, знижує ціну на навчання, дозволяє залучати найкращих викладачів з усього світу.

4. Форма навчання та контроль

Важливою частиною для таких шкіл є контроль за успішністю, психологічним і фізичним станом кожного учня. Останнім часом популярним стала практика, коли батьки можуть побачити всі успіхи в освоєнні програми, результати контрольних робіт вихованця в спеціальному інтернет-щоденнику, ознайомитись що саме подають викладачі їх дітям. Такий сервіс не прив’язаний до певного робочого часу, працює 24\7, їм можна скористатися через інтернет в будь-якій точці світу.

Крім того, це реальна можливість отримати хорошу освіту без переїзду, в маленьких містах, селах, за кордоном. Найвідомішими і якісними дистанційними проектами сьогодні є:

  1. Центр Освіти «Оптіма»,
  2. Міжнародна Українська Школа

Приватна школа: аргументи проти

1. Вартість навчання

Щоб забезпечити всі зазначені переваги, необхідно відповідне фінансування. Виходячи з цього, дистанційне навчання – дорожче ніж у державних, але дешевше ніж в традиційних приватних школах. Звісно, ціна деяких проектів може бути порівнянна з навчанням у ВНЗ. Однак, тут, як і в інших комерційних сферах, має сенс шукати кращі умови за відповідною ціною.

2. Оцінювання

Найчастіше оцінювання випускників відбувається за власною шкалою, по системі в обраній школі. Звичайно, ЗНО і інші форми контролю проходять за фіксованими вимогам, але поточна успішність може бути виражена інакше. Іноді бувають випадки, коли викладачі занижують або завищують оцінки, для стимулювання учнів. З цим намагаються повсюдно боротися, в тому числі за допомогою тісної комунікації з батьками учня, викладачами і адміністрацією школи, але така проблема іноді ще виникає.

0
репостів
0
репостів