міжкімнатні дверіПри виборі міжкімнатних дверей ми керуємося, перш за все, красою моделі і наскільки її конструкція підходить до загального стилю квартири. Звичайно, найкрасивішими, та й довговічними, вважається міжкімнатні двері, виготовлені з масиву твердих порід деревини - дуба, ясена, горіха, клена, граба і мербау. Ці сорти дерев практично не схильні до розсихання і викривлення. Разом з тим, такі міжкімнатні двері мають один, досить істотний, недолік - високу ціну. Якісна фільончасті двері з масиву коштує в межах 12-15 тис. грн. А якщо в квартирі їх три або чотири? Тому ми зупинимося на бюджетних варіантах, і розповімо, з чого роблять дешеві міжкімнатні двері від виробника на Dvernoydom.com.ua.

Ось, наприклад, щитові двері - за моделями досить різноманітні, а за ціною доступні. Щитові міжкімнатні двері виготовляють з рейкового каркаса, внутрішність якого заповнена так званими сотами. Чим їх розмір менше, тим міцніше дверне полотно. Самі стільники роблять з дерев'яних брусків, рейок, фанери, ДВП і навіть картону. Така дверна заготівля облицьовується різними оздоблювальними матеріалами. Для цього використовують шпон цінних порід дерева, ламінат, різні плівкові матеріали, а також поліуретановий двокомпонентний лак. 

Яку обробку міжкімнатних дверей віддати перевагу?

Для класичного інтер'єру, звичайно, підійде обробка двері натуральним шпоном деревини. Виглядає не гірше дверного полотна з масиву. Правда, є у шпону один недолік - вицвітає під дією сонячного світла і боїться вологи. Про високу якість таких дверей говорить поєднання деревного малюнка і відсутність відтінків шпону на поверхні дверного полотна. 

Ламіновані міжкімнатні двері підійдуть для будь-якої обстановки. Такі двері не бояться ні сонця, ні вологи. Зараз на ринку з'явився порівняно новий облицювальний матеріал - двухромний ламінатин. Він має товщину до 0,8 мм і має красиву текстуру. Кріпиться до дверного полотна холодним способом, який дозволяє комбінувати малюнки і кольори покриття. 

Треба відзначити, що слабким місцем як ламінованих, так і шпонованих міжкімнатних дверей є їх кромки. Стики шорсткі з гострими краями можуть швидко відставати від поверхні.

Не дверним полотном єдиним

Міжкімнатні двері - це не тільки порівняно дешеве дверне полотно. Згадаймо дверну коробку з петлями, на які воно навішується, лиштви, які призначені для того, щоб закрити стики між стіною і коробкою, добірні елементи, в разі, якщо дверний проріз більше коробки. Для захисту меблів або стіни при відкриванні дверей непогано поставити упори. Таким чином, повний комплект для монтажу міжкімнатних дверей може перевищити за вартістю ціну щитового дверного полотна.

При покупці міжкімнатних дверей, навіть дешевих, майте на увазі, що вони відносяться до товару тривалого користування. Тому термін гарантії на них не повинен бути менше двох років.