Як з'являється алкогольна залежність?

Автор 11 жовтня 2012, 01:00
Не всі знають, що фізіологічно, за ступенем впливу алкоголю на організм, всіх людей можна розділити на два типи: сильних і слабких. Такий розподіл може здатися дещо умовним, але, тим не менше, в організмі першого, присутній фермент, який активно розщеплює алкоголь, у другого типу - цей фермент проявляє себе вкрай слабо. Ця особливість є вродженою і часто, як не парадоксально, призводить до зайвої самовпевненості людей першої категорії.
Навпаки, у людей з низькою терпимістю до спирту залежність формується швидше, але саме низька здатність переносити алкоголь жорстко відкладається у свідомості людини як внутрішня заборона на великі дози спиртного.
Будучи гепотаксичною і нейротаксичною отрутою, алкоголь руйнує печінку і змінює людську психіку.
Є підстави вважати, що довготривале прийняття алкоголю викликає незворотні зміни в оболонках нервових клітин, а з іншого боку, призводить до формування з них специфічних нейронів, які прекрасно функціонують в стані алкогольної інтоксикації і проявляють себе як такі, що потребують спиртного! Саме так запускається механізм самознищення. "Перевербовані" нейрони починають диктувати людській свідомості мотиви, так чи інакше пов'язані з алкоголем, точніше з бажанням його спожити.
Але, фізіологічна причина алкогольної залежності хоч і є найважливішим чинником який її формує, але її не варто розглядати у відриві від психологічної складової та емоційної. Саме ця друга складова і таїть у собі найбільшу небезпеку, оскільки дозволяє людині, позбавленій твердої життєвої позиції, цілей і пріоритетів знаходити швидку тимчасову альтернативу, тимчасово втекти туди, де не існує відповідальності за скоєне і болю утрат, "забути" проблеми, які накопичились в " тверезому "світі.
Аналогічно, чим більше доводів призводить розум психічно незбалансованої, залежної людини проти чергової чарки, тим більш логічними і переконливими виявляються аргументи на її користь.
На даний момент існує безліч «методик» позбавлення алкогольної залежності за достойну плату, але найпростішим, найдешевшим і найблагороднішим з них є припинення вживання алкоголю завдяки своїй волі. До певного моменту, ви дійсно будете почувати себе погано, але через деякий час, ви самі переконаєтеся, що тверезе життя набагато цікавіше, здоровіше і якісніше.
Останнє редагування 11 жовтня 2012, 01:09
0
репостів
0
репостів