Види і типи профнастилу для даху

Профнастил користується високою популярністю серед доступних покрівельних матеріалів. І це не дивно! Він не тільки має прийнятну ціну, але і володіє високими експлуатаційними характеристиками. ПРОФНАСТИЛ.БИЗ. допоміг нам розібратись у видах та типах цього будівельного матеріалу.

До речі, якщо після прочитання матеріалу ви захочете придбати профнастил, то ласкаво просимо на профнастил Киев цена. Широкий вибір за доступними цінами.

Так от, головними особливостями профнастилу є:

універсальність матеріалу (його можна використовувати як для будівництва, так і для оздоблення стін, покрівлі дахів, зведення перегородок, воріт, парканів та іншого);

  • простота установки;
  • доступна ціна;
  • легка вага;
  • довговічність;
  • екологічність;
  • великий вибір форм профілю, а також широка кольорова гама.

Щоб правильно підібрати необхідний тип профнастилу, спершу слід ознайомитися з його видами, товщиною і якістю. 

Види профнастилу

Профлист буває декількох типів, кожен з яких має власні технічні особливості і характеристики. На кожному виді профнастилу вказана маркування, яка складається з літер і цифр. Фахівці рекомендують в першу чергу звертати увагу на букву. На сьогоднішній день існують наступні типи профнастилу:

  • несучий профнастил (тип «Н»): профлисти такого виду є найміцнішими, завдяки своїй товщині профілю, висоті гофри і наявності додаткових борозенок, які підвищують жорсткість; цей тип вважається оптимальним для монтажу потужних перекриттів, будівництві ангарів, контейнерів, міцних огорож, цехів, складів, гаражів та інших будівель, а крім того, профлисти є ідеальним варіантом для обшивки стін, покрівлі дахів, для виготовлення хвірток і воріт. Профіль типу «Н» додасть конструкціям високої міцності і довговічності;
  • несуче-стіновий профнастил (тип «НС») вважається універсальним: він має середню товщину і висоту гофри, а також підвищену жорсткість; профнастил типу «НС» можна використовувати як для обробки стін, конструювання перекриттів, так і для покрівлі даху;
  • стіновий профіль (тип «С») використовують для обробки або обшивки стін: товщина такого матеріалу є найбільш мінімальної, у порівнянні з двома попередніми типами, хоча його міцність дозволяє використовувати профнастил типу «С» і для покрівлі даху, виготовлення огорож та іншого.

Після букви в маркуванні слід, як правило, цифра, що позначає висоту хвилі листа в міліметрах. Наприклад, профнастил С-6: буква позначає, що профлист відноситься до стінового типу і має висоту хвилі 6 мм.

Види профнастилу для даху

Для покрівлі даху застосовуються такі види профлиста:

  • оцинковані з полімерним покриттям або без нього;
  • покрівельні (гнуті, прокатні, з перфорацією і фактурним тисненням).

Профнастил можна вважати гідною заміною металочерепиці, а також інших покрівельних матеріалів. Всі профнастили виготовляються з оцинкованої сталі, при цьому вони можуть додатково оброблятися полімерним або лакофарбовим покриттям, яке призначене для захисту даху від корозії.