Відкритий лист виконуючому обов’язки міського голови Полодюку М.І.
Шановні державні службовці та мешканці міста. ВМГО «Батьківщина молода», ВО «Батьківщина», активісти Молодіжної Ради Шепетівки глибоко стурбовані численними порушеннями санітарно-епідеміологічних норм та безпеки руху у нашому місті. Тому ми звертаємось до Вас із вимогою невідкладно врегулювати питання, що зможуть позитивно впливати на здоров’я шепетівчан та їх безпеку. Першочерговими заходами ми вбачаємо:

1.      Наведення порядку в регулюванні дорожнього руху в місті в цілому та конкретно:

-          відновити «зниклий» пішохідний перехід на перехресті вулиць Староконстянтинівське шосе та 400-х річчя місту.

-          встановити обмежувальні знаки, що заборонятимуть рух транзитних і надважких транспортних засобів вулицями Судилківська та Старокостянтинівським шосе.

-          встановити світлофори на Площі Слави.

2.      Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, та даними що наведені в додатку №1. Ми вимагаємо заборонити спалювати листя та інші відходи життєдіяльності міста.  Створити всі умови для недопущення спалювання на території міста будь яких відходів, проробити схему утилізації сміття, забезпечити контроль та покарання порушників статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Забезпечити невідворотну відповідальність порушників за статтею 77 адміністративного кодексу України.

Покласти персональну відповідальність на керівників підприємств, управлінських компаній, ШРЕПа, Парку культури та відпочинку за спалювання сміття працівниками вищезгаданих установ та організацій.

     У разі ігнорування, не виконання наших вимог ми залишаємо за собою право проведення акцій протесту, пікетів, блокувань, з вимогою покарання бездіяльності посадовців і правопорушників.Слава Україні!!!

Голова ШРО ВМГО «Батьківщина Молода»                              Віталій ОсіпчукДодаток 1.

Коли починається осінь, ми говоримо "Ех... почалась пора хвороб", шмигаємо носом і закутуємо шию шаликом. Та й дійсно, з початком осені суттєво зростає захворюваність. Але схильність до хвороб восени рідко пов'язують зі спалюванням листя. Хоча кожен другий українець має алергію на дим, тож спалювання листя і сухої трави послаблює імунітет половини жителів нашої країни.       

Кожен, хто спалює листя - отруює себе і всіх навколо. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. Разом з димом в повітря вивільняються пестициди, автомобільні вихлопи та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року.

  Нерідко разом з листям горить сміття. Зрозуміло, що це спричиняє ще потужніше забруднення атмосферного повітря. При горінні гуми утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки, останні викликають респіраторні захворювання.
            Слизова оболонка дихальних шляхів не здатна протистояти збудникам захворювань, коли подразнена димом. Більше того, в тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. При тлінні вологого листя з димом у повітря вивільняються діоксини.
            А тепер згадаємо, кого найчастіше можна побачити біля вогнищ? Звісно, дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, а вплив диму на їхні організми особливо небезпечний.           Окрім безпосередньої шкоди людському здоров'ю, спалювання рослинних залишків становить суттєву загрозу для природи: з листям згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка; руйнується ґрунтовий покрив (вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми), відбувається збіднення ґрунту; знищується насіння і коріння трав'янистих рослин; пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння; в 2-4 рази зростає промерзання ґрунту.

  Крім того, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки; зростає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків; погіршується видимість на дорогах, збільшується частота ДТП.             Також спалювання рослинних залишків є прямим порушеннямзаконодавства, а саме: ст.50 Конституції України, ст.ст.9, 12 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", ст.16 Закону України "Про охорону атмосферного повітря", п.п. 3.6.14., 3.7.4. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, п.п. 3.6., 6.4.2. Правил утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України, Закону України "Про благоустрій в населених пунктах".

Дії, що є порушенням зазначених норм законодавства тягнуть відповідальність відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідно до статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, протоколи щодо порушень, які стосуються ст.77-1 Кодексу, складають посадові працівники Міністерства внутрішніх справ України. МВС - єдиний орган в Україні, працівники якого регулярно патрулюють всі населені пункти.