Знайомство з Шепетівщиною: Тихомель. Аріанська вежа або Каплиця Сенют
Розділ Культура
Стародавній Тихомель — літописне місто на Волині, тривалий час був предметом суперечок між Галицьким та Володимирським князівствами. Засноване можливо в Х ст., в період приєднання Волині до Русі Київської (981 р.). Вперше в літописах згадується в 1152 році як місто Волинського князівства під час війни київсько-волинського князя Ізяслава Пантелеймона Мстиславовича з галицьким князем Володимирком Володаровичем. Завдяки зусиллям Ізяслава Мстиславича, Волинь надовго стала вотчиною Ізяславичів. Проте якщо права Ізяславичів на Володимир та Луцьк заперечувати було важко, то за прикордонні з тодішньою Галичиною землі Південної Волині точилася запекла боротьба.
Знайомство з Шепетівщиною: Собор Різдва Христового в Ізяславі
Розділ Культура
У місті Ізяслав є чимало памяток архітектури, не лише палац Сангушків. Один з них - Собор Різдва Христового Знаходиться, він знаходиться у Старому місті, на пагорбі над Горинню, трохи на північ від Старозаславського замку.
Знайомство з Шепетівщиною: палац Грохольських у Грицеві
Розділ Культура
Селище Гриців Шепетівського району має велику та багату історію. В минулому містечко Гриців відносилось до Ізяславського повіту, було волосним центром. Розташоване біля місця притоки річки Білка до річки Хомори, є одним з найстаріших населених пунктів Волині. Однак зараз туристів може більше зацікавити не історія, а те що вона лишила по собі в сьогоденні - палац Грохольських.
Млин в різні роки з початку будівництва ХАЕС.
Розділ Культура
Кожне місто має свою особливу історію, кожне місто має свій вік… Кажуть, у кожного міста є душа. І не важливо, скільки йому років і якого воно розміру. Душа міста – це вир думок, історичних подій, людських життів, енергія вулиць, мелодії скверів та площ – субстанція, що пульсує десь поза межами людського розуміння.
Знайомство з Шепетівщиною: садиба Жураковських у селі Білецьке
Розділ Культура
Село Білецьке нині входить у Шепетівський район і розташоване за 50 кілометрів від районного центру. Кількість населення – близько 450 осіб. В письмових документах вперше зустрічається під 1583 роком. Було у власності родини Білецьких, пізніше ним володіли Острозькі та Любомирські. У 19 столітті і до 1917 року власниками села були Жураковські.
Шепетівський «Віват» славить всю Хмельниччину та відзначає 25 років з часу створення
Розділ Культура
Народний аматорський театр танцю «Віват» Шепетівського міського будинку культури підкорює сцени не тільки України, а й світу. Його учасники є почесними гостями міжнародних фестивалів і конкурсів. Діти із задоволенням демонструють свої хореографічні твори в українському стилі, що сьогодні особливо цінно. Італія, Польща, Болгарія, Греція – далеко не весь перелік країн, де вже побували «віватівці».
Знайомство з Шепетівщиною: Костел Святого Вікентія де Поля у Білогір’ї
Розділ Культура
Костел Святого Вікентія де Поля розташований в селищі Білогір’я Шепетівського району. Крім релігійної цінності, він є пам’яткою архітектури цього краю. Тут часто фотографуються і прогулюються місцеві жителі та туристи.
Знайомство з Шепетівщиною: гідрологічний заказник “Гнилий Ріг”
Розділ Культура
“Гнилий Ріг” — це гідрологічний заказник місцевого значення в Україні, об’єкт природно-заповідного фонду Хмельницької області. Розташований у межах Ізяславської міської громади Шепетівського району Хмельницької області, на схід від села Комини.
0
репостів
0
репостів