Розділ Суспільство

Чисто не там де прибирають...

Автор 26 січня 2012, 19:29
Дорога до Шепетівського сміттєзвалища Дорога до Шепетівського сміттєзвалища

Чув по радіо, що в Росії оголосили акцію по збиранню сміття, щоб зробити з нього потім якийсь креативний пам'ятник. Не знаю чи можливо виготовити памятник з картопляного лушпиння або соняшникової лузги та з поліетиленових пакетів, особливо з тих, що літають по Проспекту після суботнього базару, а би точно щось витворив та присвятив тому, хто придумав це надзвичайне лихо, яке є загрозою навколишьного середовища.

Вважаю, що не можна залишатися бездумним споживачем продуктів науково-технічного прогресу, які забруднюють наш світ і нічого не вирішувати по їх знешкодженню.

У Івано-Франківському, до прикладу, в усіх торгових закладах пакують товари лише у паперові крафтові пакети, що є практикою багатьох європейських міст. Про них читайте детальніше.  На жаль у нашому місті проблеми знешкодження відходів вже не пріоритетні. Ще зовсім недавно дискутували на шпальтах газет та телебаченню про небезпеку міського сміттєзвалища, його токсичності, потребу побудови сміттєспалювального заводу, а тепер все стихло і ніяких проблем! Так, легше мовчати і жити в оточнні хімічних перетворень, аніж щось робити для подолання проблем. Біда в тім, що сміттєспалювальний завод - це теж міф, оскільки переробити сміття у якийсь повноцінний продукт жодним машинам не вдається. Смішно, але треба вчити людей не смітити. І спонукати, змушувати владу сприяти розгортанню протисміттєвого всеобучу, вкладати в нього хоча б частину тих грошей, що йдуть на покриття віртуальних видатків комунального обслуговування.

Так, дійсно, донедавна місто потопало у бруді та смітті, поступово налагодили хоча б постійний вивіз сміття і місто потихенько стає чистішим, та не заслуга в цьому місцевої влади. Адже вперше за два десятки років виділили у 2011 році 3.2 мільйони гривень на благоустрій міських вулиць з державного бюджету. Не завжди буде така манна небесна! Якщо надалі не буде такого фінансування, то що, потонемо у смітті?

Мабуть необхідно, щоб проводилася політика стосовно обмеження або й заборони застосування поліетиленових упакувань тощо, створення пунктів збирання вторсировини. Комунальним підприємствам сміття забирати вчасно, прибирати територію і біля сміттєвих баків, щоб собаки не розтаскували по усюди. Завжди жахлива картина біля сміттєвих ящиків на площі залізничного вокзалу - першої візитівки нашого міста. Просування ж комунальної культури це справа насамперед комунальних служб, але й працівників освіти, культури, охорони здоров'я, виробництва, торгівлі, сфери обслуговування.

Останнє редагування 08 вересня 2020, 20:43
0
репостів
0
репостів