Історія появи та розвитку золотих прикрас

Золото тисячоліттями служило одночасно універсальним платіжним засобом і матеріалом для різноманітних прикрас. За свідченнями археологів, його вперше почали використовувати в епоху енеоліту - мідному віці. Ремісники того часу робили з нього декоративні вироби, прикраси та релігійні предмети. На території сучасної Болгарії були знайдені золоті предмети, які датуються четвертим тисячоліттям до нашої ери. Це зараз ти заходиш на інтернет-магазин ювелірних виробів https://jewel-box.com.ua/ і купуєш, що душі завгодно. Раніше володіти золотою прикрасою могли далеко не всі, це було екслюзивне право.

Золоті прикраси давніх епох

Прийнято вважати, що основоположниками тотального захоплення людства золотом стали древні єгиптяни. Вони добували і обробляли жовтий метал у величезних кількостях і використовували його, в основному, для культових і ювелірних виробів, а також предметів побуту. Ювеліри Стародавнього Єгипту були майстрами своєї справи. Багато їх технологій досі залишаються загадкою, а самі вироби вражають майстерністю.

Якщо зважити на те, що знайдено в єгипетських гробницях, найпопулярнішими золотими прикрасами були сережки, які носили і чоловіки, і жінки. Ноги і руки прикрашалися браслетами з гравірованими або інкрустованими візерунками. У широкі нашийні золоті прикраси вставлялися дорогоцінні камені. 

В епоху бронзи в центральній частині Європи виготовлялися дуже незвичайні, з сучасної точки зору, золоті вироби. Прикладом можуть служити капелюхи з благородного металу, один з яких був знайдений в 1835 році в Шіфферштадте в Німеччині. Він виготовлений ​​близько 1400 року до н.е. і являє собою капелюх з полями і високою конусоподібної тулією. По всій поверхні капелюха вибитий орнамент. Вважають, що така вагома, у всіх сенсах слова, золота прикраса використовувалося жерцями під час проведення язичницьких обрядів.

У Греції V-IV століть до н.е. для малюнків на золотих прикрасах використовували, головним чином, рослинні мотиви або зображення тварин. Вставки з дорогоцінних каменів в золотих виробах вперше з'явилися у римлян. Великим успіхом користувалися, як у жінок, так і чоловіків, пряжки з золота для застібання плащів і кільця. Правда за часів Римської Республіки такі кільця дозволялося носити тільки державним чиновникам і сенаторам. 

Від середніх віків до наших днів

У середньовічній Європі ювелірні вироби з золота стали виключною прерогативою можновладців. Благородний метал був безпосередньо пов'язаний з королівською честю і символами влади. Золоті корони, наприклад, символізували мудрість і світлість монарха.

Бурхливий розвиток ювелірної промисловості почався в XVI-XVII століттях. У цей період з'явилися перші каталоги біжутерії - книжки з зображеннями наймодніших зразків. Завдяки їм у всій Європі проводилися ювелірні вироби в однаковому стилі. Вони служили для прикраси і свідчили про багатство і високе становище своїх власників. Уже в 30-х роках XIX століття з'явилися вироби, призначені виключно для прояву сентиментальних почуттів. Великим успіхом користувалися золоті медальйони і персні з гравіюванням, які дарували на пам'ять або, як символ дружби і любові.

У наш час світ золотих прикрас неймовірно різноманітний. Вироби з благородного металу вже не тільки визначають спроможність і соціальний статус того, хто їх носить, але висловлюють індивідуальний стиль власника і служать вишуканим доповненням до одягу.

0
репостів
0
репостів