З чого роблять металопластикові вікна і чи безпечні вони?

Сьогодні вибір матеріалів для вікон настільки великий, що перед споживачем гостро постає питання - що вважати за краще? Найбільшу популярність в наші дні придбав пластиковий профіль. Така конструкція забезпечує чудову тепло- і звукоізоляцію, а вартує при цьому відносно недорого. У той же час вікно ПВХ оточене різними міфами, пов'язаними з безпекою експлуатації. У нашій статті ми розберемося, з якого матеріалу роблять пластикові вікна, наскільки він екологічний і які переваги і недоліки має.

З моменту своєї появи пластикове вікно заслужило загальне визнання з боку власників квартир, будинків та офісів. Численні переваги таких виробів дозволяють їм протягом останніх років займати лідируючі позиції. З чого зроблені вікна ПВХ?

Профіль ПВХ - це полівінілхлорид, який представляє собою з'єднання вуглецю, хлору і водню. З'явилася дана формула в 1835 році, а в промисловості її стали застосовувати в 1931 році на заводах BASF. Виготовлення вікон супроводжується додаванням в ПВХ свинцю і ряду інших важких металів. Звідси і йде міф про шкоду таких конструкцій.

Насправді готовий пластик не виділяє важких металів та інших токсичних речовин. Вони знаходяться у зв'язаному стані і лише входять до складу матеріалу. До слова, у фруктах, овочах і ягодах міститься в 10 разів більше токсинів, але в той же час ми їх вживаємо в їжу. І ніяких страшних наслідків не записуємо. Шкода пластикових вікон не більша, ніж від кришталевих келихів, до складу яких також входить свинець.

Якщо вже продовжувати розмову про вікна ПВХ як про безпечні конструкції, то варто знати, що даний матеріал використовується і для виготовлення тари для зберігання донорської крові. А європейці, які ретельно піклуються про своє здоров'я, оснащують лікарні, в тому числі і ті, де знаходяться алергіки і астматики, саме пластиковими рамами.

Переваги ПВХ виробів:

  • Пластичність. Якщо вікно зроблено з пластику, в ході його виробництва можна надавати йому будь-які геометричні форми і зварювати під нестандартними кутами.
  • Відсутність схильності до гниття і корозії.
  • Простота догляду.
  • Довгий термін експлуатації.
  • Можливість вибрати різні кольорові варіанти.
  • Доступна ціна в порівнянні з іншими матеріалами.

Недоліки:

  • Електростатічность пластика дозволяє йому притягувати волосся, пил і інші дрібні частинки.
  • Зважаючи на високу герметичність склопакетів можливий парниковий ефект в приміщенні.
  • Естетичність. Не кожному подобається пластик після натуральних дерев'яних рам, які природним чином вписуються в будь-яку архітектуру.
0
репостів
0
репостів