Хрещатик - центральна вулиця України

У кожному місті є головна вулиця, якою пишаються жителі, де постійно кипить життя і відбуваються знаменні події. В українській столиці таким місцем є Хрещатик. Тут почалася історія не тільки величного міста, а й усієї держави. Хрещатик неймовірно привабливий, і навіть якщо ви були тут багато разів, вам захочеться знову опинитися під покровом його густих каштанів.

Історія Хрещатика

Вулицю Хрещатик заклали в архітектуру Києва в 19-м столітті. До цього часу на даній території можна було спостерігати мальовничий природний ландшафт. Так, майбутній Майдан Незалежності представляв собою низину і межував з озером. Місцевість була суцільно пересічена струмками. Водні потоки зливалися між собою і впадали в нині приховану під землею річку Либідь.

За часів Київської Русі мисливці не йшли звідси без хорощої здобичі. Ловили звіра в підвішуються особливим чином мережі, тому в історичних документах зустрічаються згадки про Перевесище. Сама ж назва Хрещатик походить від хрещення своєї сім'ї в одному з струмків князем Володимиром. Ще одна версія базується на тому, що тут знаходився Хрещатий яр, суцільно пересічений балками.

Пам'ятки

Цінителів архітектури зацікавлять монументальні споруди початку 20-го століття і радянської епохи. Не може не привернути увагу «Український дім», який колись був музеєм Леніна, центральний Поштампт з величезним, по-справжньому царським холом. Є на Хрещатику сталінська висотка - 14-поверхова будівля зі шпилем, Пасаж з аркою в стилі неокласицизму. Вражають своєю величчю будівлі міської адміністрації та центральний універмаг.

У кожного будинку є своя історія, а то і кілька непростих періодів зміни призначення і власників. Неспішні, вдумливі туристи, які цікавляться історією, знають, що в минулі часи на місці солідного готелю «Дніпро» був маєток співака Агренєва-Слов'янського, а в будівлі новинного агентства «УНІАН» - ювелірна мануфактура Йосипа Маршака.

Розваги і шопінг

Вулиця Хрещатик - улюблене місце відпочинку городян і туристів. Вас чекає мальовнича бульварна частина, свої двері відкриють кафе і ресторани, а фірмові бутіки порадують знижками і розпродажами. Недарма Хрещатик раніше вважався торговою вулицею і зараз з воістину київською гостинністю прихистив на обох сторонах і навіть під землею магазини всіх мастей - від елітних марок одягу до продуктових маркетів.

Просто дивно, як одна з найкоротших вулиць світу вміщує в себе стільки цікавого, немов дивовижна шкатулка! Не так давно на Хрещатику з'явився музичний фонтан з підсвічуванням і розписна карусель - справжня радість для дітей і дорослих. У вихідні та святкові дні на вулиці закривають рух автомобілів і можна гуляти, що називається, на широку ногу - безпосередньо на проїжджій частині.

Дістатися на Хрещатик на метро дуже просто. Для цього потрібно вийти на однойменній станції та прямувати за вказівниками, так як один з виходів веде на вулицю Інститутську. Як варіант їдьте до станції Майдан Незалежності. Площа розділяє Хрещатик на дві половини, тому ви швидко визначите напрямок.

Джерело
0
репостів
0
репостів