Вигода придбання настінного опалювального котла

Настінний опалювальний котел є цікавим прикладом опалювального приладдя. Продажі цього обладнання в Європі стрімко розвиваються, оскільки початок виробництва компактних обігрівачів потужністю від 10 до 65 кВт відкрив для них ринок споживацького опалення приватних будинків площею від 300 до 450 кв. м. У Європі більші будують рідко, тому тамтешнім споживачам цілком достатньо маленького компактного котла, котрий можна закріпити на стіні, не виділяючи під нього окреме котельне приміщення. Ємність українського ринку для цього обладнання експерти оцінюють високо, навіть більше, ніж у таких країн, як Чехія, Польща, Угорщина та Румунія. При схожому кліматі, наша країна не є великим імпортером опалювального обладнання - багато позицій перекриває внутрішнє виробництво. Проте налагодження постачання запчастин для котлів різного виробництва може активізувати продажі й імпортного опалювального обладнання. Сьогодні на реле, насос чи розширювальний бачок для води ціна для котла імпортного виробництва доволі прийнятна, що робить можливим ремонт імпортного обладнання в умовах України, а отже і збільшує довіру до нього у вітчизняного споживача.

Дуже важливим критерієм для рядового споживача є вага та габарити обладнання, яке він хоче придбати. Для підвісних конструкцій вони апріорі є полегшеними, а це неабиякий плюс для українського споживача, котрий практично завжди має діяти в умовах обмеженого простору. Що особливо важливо - такі котли можна використовувати для поквартирного опалення, і вони є надзвичайно популярними у маленьких містах, де зручніше встановити маленький і компактний двохконтурний котел, аніж витрачати місце на підлоговий котел та додатково - на електричний бойлер для підігріву води. А такий критерій, як надто довгий срок служби сьогодні від обладнання такого типу не вимагається. Жоден виробник не ставить собі завдання виробляти квартирні котли сроком служби більше, аніж 10-15 років. За цей період пристрій для опалення і технічно, і морально застаріє, тому немає сенсу вкладати кошти у більш стійкі матеріали та технології, при цьому збільшуючи собівартість виробу, і так само - його вартість для кінцевого споживача.

останнім часом варто відмітити значний стрибок в освоєнні цієї ринкової ніші українськими виробниками конденсаційного опалювального обладнання. Тому, якщо ви ще не перейшли на автономне опалення. а міркуєте, кому із виробників та якому типу опалення віддати перевагу, у вас є можливість суттєво зєкономити, оскільки українські вироби дещо дешевші за імпортні зразки, і за якістю жодними параметрами їм не поступаються. Цінова різниця буде помітна тільки для моделей із різною потужністю, але це вже суто практичне питання - чим більшого потенціалу ви хочете вимагати від виробу, тим більше доведеться доплатити і за сам пристрій, і за периферійне обладнання для нього - розширювальний бачок, запобіжний клапан, насос, реле, труби, теплопровідники та радіатори. Зате якщо обрати двоконтурний котел достатньої потужності, то гарячої води буде вистачати не тільки на те, щоб помити посуд, але і на всі інші домашні та побутові потреби, а влітку не буде проблеми із сезонними відключеннями гарячої води, від яких зазвичай страждають жителі великих міст, що підключені до централізованої теплової мережі.

0
репостів
0
репостів