Технологія вертикальної обробки ґрунту

Вертикальна обробка ґрунту - більш ніж перспективна технологія обробки, вперше була застосована фермерами з США і Канади. Місцеві аграрії постійно стикалися з проблемою переущільнення ґрунту, а в слідстві - втратою потенційного врожаю.

Структура ґрунту, після застосування відвальної техніки нагадує листковий пиріг, де шари родючого ґрунту чергуються з твердими, переущільненими шарами, які практично не переборні для рослин. Коренева система засіяних культур на такому ґрунті, зустрічаючи непереборні ущільнення, починає розвиватися в сторони, а не вглиб. Таким чином порушується нормальний розвиток рослин, зменшується здатність поглинати вологу і корисні речовини.

Схема нормальної циркуляції вологи виглядає наступним чином:

  1. Опади проходять в верхні шари ґрунту і допомагають засвоювати корисні елементи корінням рослин.
  2. Пізніше вони потрапляють в більш глибокі нижні шари і змішуються з підземної вологою. Таким чином створюється повністю вологе і насичене повітрям середовище, сприятливе для біоти (хробаки та інші мікроорганізми, відповідальні за родючість землі).
  3. Коренева система рослин вільно отримує і засвоює необхідні речовини, що в підсумку сприятливо впливає на врожайність. Якщо кількості опадів, що випали недостатньо, рослина реагує на це логічним чином - розвиває кореневу систему вглиб, в пошуках підземної вологи.

Ущільнення в ґрунті порушують таку систему, створюючи таким чином непереборні перепони, як для коренів, так і для вологи. Проблема в тому, що всі опади осідають у верхніх шарах і дуже швидко випаровуються, не приносячи при цьому ніякої користі. Самі ж коріння не можуть пройти ущільнення до підземної вологи, яка в свою чергу, не потрапляє наверх. Підсумок такого кругообігу негативно позначається на врожайності.

Звичайно ж, без доступу вологи і повітря і при сповільненому розкладанні рослинних залишків у землі, страждає біота, і, як факт, родючість ґрунту. Всі ці аргументи доказово пояснюють швидкий розвиток технологій вертикальної обробки ґрунту спочатку в США і Канаді, а через деякий час і в інших країнах світу, в Україні в тому числі.

Завдяки технології вдалося:

  • створити вертикальні розломи і тріщини в ґрунті, через які полегшується потрапляння достатньої кількості вологи і повітря в потрібні шари.
  • формується ґрунт з гарною пухкою структурою (після багаторазового застосування технології), в якій всі процеси природні і, таким чином, створюються ідеальні умови для розвитку кореневої системи культур.
  • налагодити оптимальне подрібнення післяжнивних залишків і так підвищити кількість, корисних для рослин, речовин в ґрунті.
  • досягти формування продуктивного висівного ложа..

Принцип роботи пристроїв вертикальної обробки ґрунту

Принцип роботи пристроїв вертикальної обробки ґрунту

Зазвичай дискова борона оснащена дисковими ножами, які не мають, або майже не мають, кута атаки і їх розташування вертикальне щодо оброблюваної поверхні. Саме це дозволяє не зрізати верхній шар ґрунту, а робити, правильну по техніці, вертикальну обробку з подрібненням і перемішуванням пожнивних залишків з ґрунтом. Так само цьому сприяє специфічна форма дисків і особливі щербини (захоплюють, після зрізають пожнивні залишки до потрібної лінії).

Точність дії проводиться налаштуванням кута атаки дискових батарей від 1 градуса (максимальне утримання пожнивних залишків) до 5 градусів (максимальне переміщення ґрунту з післяжнивними залишками). Ця дія дозволяє домогтися потрібної структури землі в разі проведення суворо вертикальною обробкою.

Єдина робоча глибина за всією шириною захоплення установки вдається при постійному гідравлічному тиску, яке створюється трактором з метою послідовного подрібнення післяжнивних залишків, така техніка виключає необхідність додавання / видалення додаткового мехвеса.

Машини для вертикальної обробки ґрунту, як правило, мають два ряди робочих деталей, це дозволяє забезпечити якісну роботу розрізання післяжнивних залишків та переміщення ґрунту. Другий ряд потрібен для повторного проходження необробленої території після робочих конструкцій переднього ряду. Така будова гарантує дотримання єдиної глибини обробки і без ущільнення посівної території.

Під час процесу ґрунт і пожнивні залишки відриваються від поверхні жолобчастими лопатями і підштовхуються до наступної частини обробки землі. У той час як ґрунт і пожнивні залишки швидко переміщуються, продумане розташування дискових ножів прибирає борозни і наділи, тим самим залишають гладку поверхню поля зручну для роботи надалі.

Зубчасті колеса інтенсивно розмішують ґрунт і пожнивні залишки, дроблять великі грудки, а також фіксують пожнивні залишки на поверхні. Цей етап дозволяє захистити пожнивні залишки від вітру або вимивання дощем, забезпечує швидке розкладання пожнивних залишків з підвищенням рівня родючості ґрунту. Одночасно і відбувається подрібнення тих ділянок ґрунту, які зазнали неякісної обробки. На завершення використовується інтенсивний важкий коток. Він підчищає роботу попередніх етапів і гарантує ідеальне ложе майбутнім посівам.

Результат:

  • знищення ущільнень ґрунту,
  • формування нормальної структури землі,
  • забезпечення кореневої системи рослин вологою і збільшення ефективності споживання ними корисних речовин,
  • прискорення розкладання пожнивних залишків,
  • становлення ідеального посівного ложа.

Яка б не була ідеальна і досконала сучасна технологія, конструкція машин і приладів, досягти результату можна лише при правильному і регулярному застосуванні системи. Варто зрозуміти: це цілий алгоритм, а не одна його дія.

0
репостів
0
репостів