Мікропозики в Україні. Порівнння з іншими країнами

Раніше щоб отримати кошти в кредит, потрібно було пройти чимало труднощів: отримати купу довідок, піти в банк, сподобатись кредитному агенту і тд. З появою банківських карток цей процес значно спростився і окрім кредитних ліній зявилось таке поняття як мікропозика.

Звідки прийшли мікропозики

Мікропозики прийшли до нас з-за кордону. Ідею видавати невеликі суми грошей людям, зацікавленим в легкому і швидкому отриманні фінансової допомоги на невеликий термін, вітчизняні бізнесмени взяли з практики інших країн. Однак поки модель мікрофінансування в Україні істотно відрізняється від європейської і навіть індійської.

В Індії, де мікрофінансування існує вже майже 20 років, мікропозики популярні серед представників всіх верств населення. Частка клієнтів мікрофінансових організацій (МФО) в загальній масі позичальників складає близько 40%. В Україні ця цифра менше в 10 разів. Борги в МФО мають менше 3%, а в одночасно в МФО і банках - менше 5% населення. Втім, в Індії мікропозики не відрізняються настільки високою вартістю, як в нашій країні. Продукти МФО можуть бути дорожче банківських аналогів всього на 10-20%.

Зате в нашій країні є чудові сервіси, з яких ми можемо знайти оптимальну пропозицію і захиститись від шахраїв. Для прикладу на сайті Repayza тут sgroshi.com.ua ви знайдете огляд сервісу мікропозик ШвидкоГроші. Окрім детального опису є ключові умови, відгуки клієнтів та контактні данні.

Як там в Європі?

В Європі мікропозики використовуються, як правило, у сфері POS-кредитування. Коли постає питання придбання товару або послуги невеликої вартості, європейці нерідко беруть позики. У розвинених країнах громадяни ставляться до розкриття платежів вкрай завбачливо, вважаючи за краще переплачувати 5-10% вартості покупки замість того, щоб розкривати відомості про свої банківські картки. Позиками до зарплати користуються не тільки малозабезпечені європейці, а й заможні «білі комірці». Вартість «швидких грошей» в сегменті POS в Європі становить 120-150% річних.

У Україні мікропозики як і раніше вважаються фінансовою послугою для бідних. Багато громадян гребують звертатися за фінансовою допомогою в МФО або уникають можливості перехопити займ до зарплати через тінь, кинутої на ринок «чорними» колекторами. При цьому павільйони МФО нерідко піддаються нападам аферистів, які вважають, що можна безкарно отримати гроші і не віддати їх кредитору. В цілому ринок мікрофінансування в Україні переживає етап трансформації і переродження - Нацбанк крок за кроком все сильніше закручує гайки, посилюючи регулювання і роблячи мікропозики все безпечнішими для громадян, а МФО стають прозорішими, більш технологічнішими і сучаснішими.

0
репостів
0
репостів