В яких випадках застосовується лапароскопія?

Лапароскопія є інноваційний діагностичний і лікувальний метод. За його допомогою здійснюється огляд органів очеревини і хірургічне втручання. В процесі заходу використовується спеціальна оптична відеосистема і апаратура, за допомогою якої лікар виконує необхідні маніпуляції.

В яких випадках застосовується лапароскопія

Основними елементами лапароскопа є спеціальна телескопічна трубка, забезпечена набором лінз, оптичний кабель і відеокамера. Після введення трубки всередину очеревини відеокамера починає транслювати зображення органів. Крізь додатковий отвір хірург вводить інструментарій, яким виконує певні маніпуляції. Всі свої дії він контролює на моніторі, куди відеокамера передає зображення того, що відбувається.

Показання

Діапазон патологій при лапароскопії досить широкий:

  • гастректомія;
  • апендектомія;
  • холецистектомія;
  • панкреатодуоденальна резекція;
  • герніопластика.

пендектомія - показання до проведення лапароскопії

Також показанням до використання подібної техніки є необхідність оперативного втручання на тонкому або товстому кишечнику, коли виявлені утворення на органах очеревини. Особливо затребувана методика в гінекологічній сфері. Лапароскопію призначають при безплідді, оскільки процедура дозволяє швидко виявити причину фізіологічних порушень, роз'єднати наявні спайки в трубах, відновити їх прохідність, усунути інші негативні зміни.

Виконання процедури

Лапароскопічна хірургія з успіхом застосовується на практиці. Алгоритм маніпуляцій при виконанні процедури істотно спрощується. Не має потреби виконувати відкритий доступ всередину очеревини, не доводиться після операції виконувати пошарове зашивання рани.

Схема дій при лапароскопії полягає в обробці зони операції, проколюванні троакаром передньої частини очеревини. Потім в прокол вводять лапароскоп і виконують нагнітання всередину черевної порожнини сухих газів, які піднімають стінку живота над органами. Це дозволяє краще бачити область хірургічного впливу.

Після огляду органів в порожнину вводять маніпулятор, яким виконують необхідні дії. Завершується процедура витяганням всіх предметів, зашиванням отворів, а потім накладанням на них асептичної пов'язки.

Переваги лапароскопії

Широке застосування лапароскопії в різних медичних сферах пов'язане з наявністю великого списку переваг такої процедури. Ефективність її для хірургів обгрунтована наступними факторами:

  • мала травматизація;
  • поліпшення візуалізації;
  • скорочення термінів перебування пацієнтів в стаціонарних умовах.

Для хворих переваги проведених маніпуляцій такі:

  • безболісність;
  • зниження дискомфорту;
  • відсутність косметичних дефектів (рубців і швів);
  • нівелювання ризиків ускладнень.

Лапароскопія не є лише операційною методикою. Вона використовується для точної діагностики патологій органів, розташованих в очеревині. Картина, що передається обладнанням, більш інформативна, ніж зображення при УЗД, рентгенографії або комп'ютерній томографії, які потрібно додатково інтерпретувати.

Одна з таких лапароскопічних операцій представлена на відео.

0
репостів
0
репостів