Які лінзи обрати для ваших окулярів?

На сьогоднішній день покупці мало поінформовані про те, які лінзи в принципі виробляються. Ми або довіряємо консультанту в оптиці або доктору в офтальмологічному кабінеті, або можемо самі зайти в Інтернет і щось прочитати. Однак, в принципі, цю інформацію мало де можна знайти. А для чого потрібні лінзи? Як їх вибрати? Які гарні, які погані? Адже на сьогоднішній день це такий величезний ринок. Постараємося відповісти на всі ці питання.

Полімерні та мінеральні

Перш за все, лінзи розрізняються за матеріалом. Для багатьох не секрет, що існує два основні класи лінз - це полімерні (пластикові) і мінеральні (скляні). У свою чергу, полімери використовуються різні: CR39 - основний базовий матеріал, полікарбонат, MR8, MR10.

Так, наприклад, полікарбонат легко дряпається, але він дуже еластичний, пластичний, тому його рекомендують дітям. Лінзи з полікарбонату не можуть травмувати око дитини. Навіть в разі пошкодження цей матеріал лише покриється тріщинами, як скло «триплекс». А для дітей, які відрізняються рухливістю, це цінна перевага.

Перша відмінність для споживача «скла» від полімеру - це, звичайно, вага: скло завжди важче. Друга відмінність полягає в тому, що далеко не в кожну оправу можна поставити скляні лінзи. Наприклад, такий варіант не підійде для гвинтової або дуже тонкої оправи.

Більш того, навіть у випадку звичайної металевої оправи скло - це вже зона ризику, оскільки з часом гвинти на оправі можуть деформуватися під вагою скла, і воно може випасти. А ось полімерні лінзи можна поставити абсолютно в будь-яку оправу.

У плані мінеральних лінз ринок розвивається набагато повільніше. Чи може з часом «скло» зникнути? За словами експертів, це малоймовірно.

У мінеральних лінз є свої прихильники, які просто звикли до скла. Крім цього, є деякі професії, які не допускають використання полімерних лінз. Це, наприклад, робочі спеціальності, пов'язані з впливом високих температур. І, звичайно, полімер такі навантаження не витримує. Скло, природно, в цьому плані міцніше. Фотохромна лінза (так звані хамелеони) якісніша в склі. Воно дає більш контрастне потужне затемнення. Спочатку фотохром був мінеральним, тому зрозуміло, що технології там трошки інші. 

Скільки покриттів може бути у лінзи?

Полімерні лінзи розрізняються за якістю і кількістю покриттів. У всіх полімерних лінз є базові покриття - це зміцнююче, брудо- і водовідштовхувальне, антибликове.

Більш дорогі лінзи мають 16 шарів покриттів: кілька шарів зміцнюючого (твердого) покриття, кілька антибликового, кілька шарів водовідштовхувального. Найбільш передові лінзи - це ті, у яких є ще антистатический шар. Коли лінза брудна, і її починають протирати серветкою, то зазвичай залишаються розводи, як від жирної плями. Так ось, на більш якісних лінзах, що мають антистатичні і жировідштовхувальні шари, цього не відбувається: берете серветку, протираєте, і ніяких плям.

Якість цих покриттів у різних виробників також відрізняється, що користувач лінз обов'язково відчує.

Так, одна з поширених проблем для людей, які використовують окуляри, - це запотівання лінз при перепадах температур. Так ось, виявляється, чим якісніше вологовідштовхувальне лакове покриття на лінзах, тим швидше йде з них конденсат. Якщо конденсат зникає повільно, то це означає, що верхнє лакове покриття не настільки гладке.
  
Крім покриттів, для полімерних лінз важливий ще такий параметр, як індекс заломлення (іншими словами, товщина лінзи): чим щільніше лінза, тим вона тонша.

Для сонцезахисних окулярів, в тому числі і коригуючих, актуально також наявність поляризації, тобто здатності відбивати сонячні промені.

Класифікатор якості лінз

Але не тільки від кількості покриттів залежить якість і, відповідно, вартість лінзи. Сьогодні на ринку представлена ​​оптична продукція китайського, корейського, польського, французького, німецького, японського виробництва. Однак лідируючі позиції займають європейські (особливо німецькі) і японські виробники.

Чому, наприклад, вироби корейського і японського виробництва з однаковими базовими покриттями коштують по-різному? Справа в тому, що самі лінзи розрізняють за якістю, виділяючи першу, другу і третю категорію.

Коли лінза першої категорії, то йде більш жорсткий стандарт випуску. Дивляться на наявність бульбашок усередині лінзи, правильності форми, точності діоптрій і так далі, тобто застосовується багато-багато параметрів, за якими відбувається контроль. Перша категорія - це найкраща. 

Від категорії і якості покриттів безпосередньо залежить термін носіння лінз. Наприклад, у японській лінзи термін носіння за умови обережного поводження, в середньому, 2 роки. Корейська ж вже через 3 - 6 місяців може вся зацарапатись.

Світові лідери ринку очкових лінз, що займають найбільший обсяг ринку - це Rodenstock (Німеччина), Essilor (Франція), Seiko (Японія), TOKAI (Японія), Nicon (входить в концерн Essilor), Zeiss (Німеччина) та ін. Чого тільки вартий хіт продажів - лінзи для окулярів zeiss single vision 1.67 as dv platinum. За словами експерта, купуючи такі лінзи, можна бути впевненими в якості.

Як доглядати за лінзами?

Після того, як окуляри передані покупцеві, їх довговічність і справність залежать повністю від зберігання. Для того щоб максимально продовжити термін використання лінз, важливо дотримуватися простих правил.

  1. Протирати тільки спеціальною м'якою серветкою. Користуватися періодично вологими одноразовими серветками.
  2. Не використовувати різні мийні та хімічні засоби, одеколони, спирт і ін. Це може привести до пошкодження покриття.
  3. Не класти окуляри лінзами вниз.
  4. Не піддавати лінзи дії високої температури: не заходити до окулярах в сауну, не відкривати духовку. Покриття розраховане на температуру до +60, максимум - до +80 градусів. При більшій температурі натяг на покритті збільшується, воно розсихається і виходить дрібна сітка.
  5. Жінкам важливо стежити, щоб на лінзи не потрапляли парфуми або лак для волосся, оскільки вони також можуть привести до пошкодження покриття.
0
репостів
0
репостів