Як вибрати МФУ для дому?

МФУ, вони ж багатофункціональні пристрої, які вміють і друкувати, і сканувати, і робити копії, в побуті річ дуже зручна. Вони допомагають не тільки в навчанні або роботі (роздрукувати реферат або черговий звіт для шефа), але і виручають навіть при цілком побутових завданнях. А якщо придбати МФУ с СНПЧ для дому, тоді способів зменшити витрати стає ще більше.

Зробити копію паспорта не виходячи з дому, відсканувати документ і відправити його по e-mail або просто роздрукувати сподобався рецепт з кулінарного форуму - лише невеликий приклад використання «3-в-1» в повсякденному житті.

Вибираючи МФУ для дому або для офісу виникає логічне запитання - який пристрій краще?

Запрошуємо ознайомитись з коротким гідом по багатофункціональних пристроїв, який напевно відповість на більшість Ваших запитань.

Перевага МФУ перед принтером та сканером

Безумовно, можна окремо придбати і сканер, і принтер. Але навіщо займати робочий простір двома пристроями, якщо це все вже є в одному «флаконі» - МФУ?

Крім займаного місця, доведеться ще й викласти велику суму - багатофункціональний «гібрид» обійдеться дешевше двох самостійних периферійних пристроїв.

Не варто забувати і про приємний бонус - копіювальної машини (або як його називають - «ксероксі», хоча це ім'я загальне), купувати який окремо задоволення не з дешевих.

Можливо, в рамках офісу буде актуально придбання сканера, принтера і ксерокса окремо, особливо якщо навантаження на них досить велике, а поділ ролей дозволить довше зберегти працездатність кожного з них. Але в домашніх умовах набагато більш продуктивно покажуть себе саме МФУ.

Лазерний vs струменевий

Однім з головних питань, що виникають при виборі багатофункціонального пристрою, є тип принтера в ньому. Чим відрізняється струменевий МФУ від лазерного?

Струменевий принтер показує хороші результати як при чорно-білому так і при кольоровому друку. Він особливо актуальний, якщо потрібно роздруковувати велику кількість фотографій або кольорових зображень.

В умовах сьогоднішніх реалій більшість виробників настійно рекомендують самостійно фарбу в картриджі не міняти, а купувати новий, вартість якого не надто відрізняється від вартості нового пристрою. Деякі виробники пішли далі - виключають таку «недостачу» в особистому бюджеті шляхом блокування використаного рідного картриджа, щоб не було спокуси. Закінчилася фарба - купуй новий картридж.

В якості альтернативи можна додатково придбати систему безперервної подачі чорнила (СНПЧ). Вона являє собою кілька зовнішніх ємностей для кожного кольору фарби, які за допомогою трубок з'єднуються з МФУ і сприймаються ним як «картридж». Головним мінусом такої системи є ціна і додатково займане місце біля пристрою.

Більш економним рішенням стануть дозаправляємі картриджі, які теж доведеться докуповувати окремо. Вони практично не поступаються оригінальним, але їх можна заправляти самостійно, що заощадить вартість кольорового друку.

Зупиняючи вибір на струменевому МФУ, варто зрозуміти, наскільки потрібний кольоровий друк і як часто він буде використовуватися. Самі фарби і система їх подачі влетить «в копієчку», тому потрібно прикинути, чи не вигідніше буде користуватися чорно-білим друком, а в разі потреби звертатися в фотосалон для роздруківки декількох кольорових зображень.

Струменеві МФУ доведеться часто «проганяти», щоб фарба всередині не сохла. Якщо порівнювати за вартістю, то струменеві пристрої обійдуться дешевше лазерних, але й обслуговування у них відчутно дорожче.

Лазерні БФП мають більш високу якість чорно-білого друку і досить вигідне обслуговування (заправка картриджів). У лазерних пристроях використовується не рідка фарба, а порошкова (тонер), одного «заряду» якої вистачає надовго, а вартість дозаправки нижче, ніж в струменевих моделях.

Можна вибрати і «кольорову» лазерну модель, але для якісного друку кольорових фото такі принтери не надто підійдуть - в кращому випадку на них можна роздруковувати кольорові графіки або прості зображення.

У лазерних пристроїв є велика перевага перед струменевими - так як фарба використовується порошкова, у неї немає властивостей засихати і блокувати роботу всієї друкованої системи.

Параметри вибору

Немаловажливим показником МФУ є швидкість друку. Зрозуміло, якщо принтер використовується час від часу, цим можна знехтувати, але для частого друку повільність пристрою буде зайвою.

За швидкістю лазерні МФУ обганяють струменеві, друкуючи практично миттєво, в той час як друк кольорового зображення на струменевому принтері можуть зайняти до декількох хвилин.

Середньою комфортною швидкістю прийнято вважати 20 аркушів за хвилину. Якщо потрібно пристрій спритніший, варто віддати перевагу моделям з показником в 30 аркушів за хвилину і вище, що друкуватиме одну сторінку цілих 2 секунди.

Типи принтерів розглянули досить докладно, а що щодо сканера? Головною характеристикою сканера є його оптичне роздільна здатність. Для побутових потреб буде достатньо 800-1200 dpi, що дозволить сканувати не тільки тексти, а й фотографії. Для більш чіткого професійного сканування варто віддати перевагу 2000 dpi.

Підключення МФУ може здійснюватися провідним і бездротовим способом, а також може бути локальним і мережевим. Найпопулярнішим типом прямого кабельного підключення є USB, який підключається так, як і більшість периферійних пристроїв - безпосередньо до комп'ютера.

Якщо використання МФУ розраховане для декілька комп'ютерів (особливо це актуально для офісів), використовується мережеве проводове (Ethernet) або бездротове підключення (Wi-Fi). Wi-Fi-з'єднання є більш зручним, так як дозволяє розташувати пристрій в будь-якому зручному місці і не обтяжувати себе прокладанням проводів.

Підсумки

На вибір домашнього або офісного МФУ, мабуть, найбільший вплив має тип принтеру в пристрої. Варто визначитися, який друк потрібен більшою мірою - кольоровий або чорно-білий? Як часто він буде використовуватися?

Для чорно-білого друку варто віддати перевагу лазерним пристроям - вартість їх вище, але вони економно витрачають ресурс картриджу і друкують досить швидко і якісно. Якщо ж принтер більше буде використовуватися для роздруківки кольорових зображень і фотографій, в таких умовах себе краще покажуть струменеві МФУ. У цьому випадку варто відразу врахувати додаткові витрати на зміну картриджів або всієї друкованої системи на альтернативну (СНПЧ або дозаправляти картриджі).

Потім варто звернути увагу на швидкість друку і роздільну здатність сканеру, виходячи з Ваших вимог до пристрою. Всі інші параметри залежать більше від особистих переваг і бажаного бюджету.

0
репостів
0
репостів