Версія для друку

Основні чинники людського здоров’я і щастя

Автор 21 жовтня 2012, 14:20
У сучасних умовах тривалість життя людини збільшилася. Якщо ще 100 років тому середня тривалість життя наближалася до 30-47 рокам, то на сьогодні людина живе близько 70 і більше років. Якщо дивитися статистику, то на планеті стало більше жінок і літніх людей, а кількість молоді та дітей скоротилося. Вже до 2000 року в цивілізованих державах кількість літніх людей стало більше, ніж чисельність дітей. Також за останнє століття ступінь фізичного навантаження людини скоротилася в 50 разів. Так як природа людей за весь цей час практично не змінилася, абсолютно очевидним виглядає дефіцит фізичних рухів.
Іншими за ці роки стали і тіла людей, причому чоловіча половина населення збільшилася в рості майже на 20 см, на 25 кг у вазі, надмірність якої спостерігається у чверті всіх дорослих громадян на території України, тоді як до початку минулого століття їх було не більше 3 %. Наше суспільство не тільки стало старішим, воно поповніло, поросло лінощами, і ще й стало менше думати. І це незважаючи на те, що багато людей стали освіченіші. У сучасного людства часто страждає моральність і духовність. Люди сьогодні не вміють по-справжньому любити і не хочуть народжувати потомство, воліючи все більшого комфорту і задоволення фізіологічних потреб. Якщо раніше основними чинниками смерті були травми та інфекції, то зараз люди частіше вмирають від серцево-судинних захворювань і раку.
Щоб людині бути щасливою, їй, в першу чергу, треба бути здоровою, чого можна досягти при здоровому способі життя. Для цього важливо дотримуватися кількох умов:
Рівень життя повинен бути достатньо високим і людини повинна мати можливість активно відпочивати. Слід вибирати оптимальний руховий режим, де переважає аеробне навантаження. Кажуть, якщо людина помірно займається спортом, їй не потребне лікування. Винятково важливим є правильна організація своєї трудової діяльності та дотримування суспільної і особистої гігієни. Періодичні профілактичні огляди допоможуть оцінювати показники власного здоров'я людини. Безумовно, на шляху до щастя завжди лежить правильне збалансоване харчування, в якому повинна переважати натуральна їжа та очищена вода, а також загартовування і відмова від шкідливих звичок. Важливим моментом є екологічно правильне облаштування житла, прагнення до безпеки в побуті та інше. Показником здорової нації також називають ефективно побудовану систему фізичного виховання і грамотну роботу спортивної індустрії з достатнім матеріальним забезпеченням. Позитивну психологічну дію на суспільство створюють засоби масової інформації. Масові заняття фізичною культурою найбільш благотворно впливає на процес оздоровлення молодого покоління, а також активно діє на інші соціальні групи з метою підтримки у них стійкого інтересу до здорового способу життя.
Здоровим і щасливим набагато легше стати в економічно стабільній країні, де на тлі зростання благополуччя присутня національна і особиста безпека громадян. А наявність відпрацьованої системи фізичного, духовного, трудового та інтелектуального виховання в державі, допомагає людині отримати відчуття щастя. При цьому, кожен повинен розуміти неприйнятність аморальних і бездуховних вчинків і осуд лінощів.
Останнє редагування 21 жовтня 2012, 14:28