Версія для друку
Розділ Бізнес

ТОВ “Білогір’я молокопродукт” заборгував селянам мільйони гривень

Автор Любов Гончарук 22 вересня 2016, 00:48

У смт Білогір’я Хмельницької області під стінами підприємства ТОВ “Білогір’я-молокопродукт” проходить мирна акція. Протестувальники вимагають сплатити борги за молоко, яке постачалося на підприємство. Загальна сума заборгованості становить десятки млн гривень, оскільки молокозавод винний сільським жителям, фермерам, сільськогосподарським підприємствам та аграрному кооперативу.

Безстрокову акцію протесту селяни оголосили ще 9 вересня, триває вона й досі. Люди палять шини, б’ють у металеві бочки, вигукують різні гасла.

У Білогір’я приїхали й постраждалі зі сусідніх районів: Шепетівського, Ізяславського, Красилівського та Полонського. Загалом, щодень стоїть близько 200 осіб.


Реклама: БОПП плівка володіє унікальними властивостями, завдяки цьому дана плівка лідирує за популярністю над іншими пакувальними матеріалами, що використовуються для фасування і упаковки харчової промисловості та в багатьох інших сферах і напрямках. Ми пропонуємо друк BOPP, щоб крім своїх відмінних фізичних властивостей, плівка могла ще і нести естетичну функцію. Друк на плівці БОПП здійснюється методом флексодруку. Ми завдамо на плівку будь-яке зображення, логотип або текст. Температурні бар'єри плівки БОПП від -50 до 100 градусів. Плівка міцна, гнучка. Упаковку з поліпропіленової плівки використовують навіть при перевезенні товарів в холодильних установках.


Люди розповідають, що спочатку завод вчасно виплачував кошти. Проте, з квітня ніяких розрахунків не проводили. Селяни хвилюються, що гроші їм не віддадуть. Адже, як стало відомо, молокозавод заборгував і своїм працівникам.

- Нашим людям вже набридло терпіти обман, несправедливість, - пояснив Станіслав Манькевич, житель Полонського району. - Вісімдесят відсотків живуть за рахунок молока. У нас є люди, яким винні по 8-10 тисяч, зокрема, й багатодітним матерям. Дуже важко зібрати навіть дітей до школи, бо є такі, в кого по троє-п’ятеро дітей. Тому вони прийшли сюди захистити свої інтереси.

- У мене четверо дітей: один — студент, якого я не маю за що “випровадити” та мала дитинка - розповіла Наталія Ємець, мешканка Шепетівського району. - Я не маю їх за що прогодувати!..

Не менше обурення висловлює Галина Омельчук з Красилівського району.

- Я встаю о п’ятій годині ранку, дою корови... а на нього маю робити (говорить про власника — Авт.). Та якби він тут був, то я б з нього “шкуру здерла”!.. Його діти масло їдять, а мій в АТО, я не маю що йому відправити.

Про ситуацію, що склалася розповів і голова виробничого кооперативу Юрій Потапчук.

- Спочатку виплачувалося все вчасно, - говорить він. - Проте, з квітня місяця почалися проблеми: затримки з виплатами, а з липня взагалі перестали платити, через що ми були змушені призупинити з ними співпрацю.

За весь період акції до мітингувальників ніхто з керівництва не вийшов, хоча люди гуртом намагалися викликати управлінців молокозаводу на переговори. Нагадаємо, що власник молокозаводу — колишній “регіонал” Руслан Бадаєв. Люди схиляються до думки, що власник продовжує справу колишнього Президента... Адже влада й керівники нові, а методи — старі.

Перші сутички сталися вночі 12 вересня. Невідомі агресивно налаштовані молодики намагалися розігнати мітингуючих, але ті, в свою чергу, не злякалися.

Друга спроба розігнати людей відбулася в ніч з п’ятниці на суботу. На територію ТОВ “Білогірський молокозавод” приїхали “тітушки”, які начебто будуть захищати цілісність майна та території загалом. Самі ж вони зізнаються, що приїхали з Хмельницького, оскільки поступила вказівка від власника. Організував молодиків один із кримінальних авторитетів міста Хмельницького. Обіцяна плата за охорону заводу становить 500 гривень на добу.

До мітингуючих неодноразово приїздив і прокурор, який намагався всіляко залякати людей. Говорив, що краще б їм розійтися по домівках, в протилежному ж випадку він усіх їх притягне до кримінальної відповідальності. Проте, люди на таку провокацію не повелися, адже знають, що Конституція України гарантує їм право на мирні мітинги та зібрання.

Але поява на території молокозаводу невідомих молодиків все ж насторожила мітингувальників, оскільки стоять там, здебільшого, жінки. Вони час від часу телефонують своїм рідним — синам, чоловікам, аби ті приїхали на підмогу. Люди ще й переживають про те, що ж відбувається там, за воротами молокозаводу. Адже на його території стоять бочки з безводним аміаком, а зважаючи на те, що молодики під вечір були напідпитку, то ймовірна й екологічна катастрофа... не говорячи вже по те, що стороннім перебувати на території молокозаводу, де виробляються продукти харчування, категорично заборонено.

На боці селян і голова Білогірської РДА Муляр Роман Петрович та селищний голова Денисюк Анатолій Іванович. Також підтримують і працівники заводу, яким власники теж заборгували зарплатню. Але відкрито про це заявити не можуть, оскільки хвилюються про свої робочі місця в подальшому. Адже завод — це єдине робоче місце в районі...

Отож, поки ситуація не вирішиться та люди не отримають своїх зароблених коштів, які для багатьох родин є чи не єдиним засобом існування, відступати не збираються.

Останнє редагування 31 березня 2019, 23:14

Відео