Розділ Шепетівка

Дбаючи про здоров'я громадян

Автор *** 18 лютого 2012, 18:59

У січні 2006 року в резуль­таті реорганізації чотирьох районних лабораторій області було утворено Шепетівську міжрайонну державну лабо­раторію, яку на той час очо­лював Микола Євтихович Скотяк. Зараз лабораторія об­слуговує Шегіетівський, По- лонський, Ізяславський та Славутський райони. У складі установи працює близько тридцяти спеціалістів, якими вміло керує директор — Віталій Вікторович Староду- бов. Дбаючи про здоров’я гро­мадян, працівники лабораторії виконують цілу низку надваж- ливих завдань. Серед яких — недопущення в реалізацію недоброякісної п р о ду к ц і ї, профілактика розповсюджен­ня таких хвороб, як сибірка, трихінельоз, сальмонельоз, сказ та ін. Окрім того, праців­никами установи постійно про­водяться дослідження м’ясної та молочної продукції, як на якісні, так і на кількісні показ­ники. Лабораторію атестова­но на проведення робіт у сфері поширення державного мет­рологічного нагляду.

Невід’ємною складовою Шепетівської лабораторії являється лабораторія ветеринарно-санітарної експерти­зи на центральному ринку міста. Саме від її роботи бага­то в чому залежить, наскільки якісними будуть продукти, які ми покладемо до свого коши­ка, і чи не зашкодить їх спо­живання нашому здоров’ю. Роботи в цьому плані прово­диться немало, є чим пишати­ся шепетівським експертам. Так, за підсумками минулого року було проведено понад чо­тириста лабораторних дослі­джень м’яса великої рогатої худоби, близько шістнадцяти з половиною тисяч досліджень м’яса свиней та 880 дослід­жень м'яса інших видів тварин. Проведено також понад 16 ти­сяч досліджень молока та мо­лочної продукції, дві з полови­ною тисячі досліджень яєць. За підсумками року було прове­дено 443 експертизи риби та рибопродуктів, 783 експерти­зи овочів та фруктів, 136 — готових харчових продуктів. Неодноразово в досліджува­них продуктах спеціалістами лабораторії виявлялись збуд­ники небезпечних хвороб, зок­рема 27 разів — ехінококозу та 16 разів — інших інвазійних хвороб. З причини про­гірклості, втрати товарного вигляду, механічного забруд­нення, підвищеної кислотності було недопущено до реалізації 379 кг молока та молочної продукції. 341 кг свинини було недопущено до реалізації і по­вернуто власнику через пога­не знекровлення та крип­торхізм. Було вилучено та ути­лізовано на Шепетівському ветсанзаводі 39 кг печінки та 20 кг легень, в яких виявлено збудників небезпечних для людини хвороб. Актуальним залишається і питання захво­рювання на лейкоз великої ро­гатої худоби. Лише за минулий рік встановлено 811 випадків реагування на цю хворобу. Реалізацію молока від таких тварин було заборонено та складено списки всіх власників хворих тварин, яких не допус­кають до реалізації їхньої про­дукції.

За словами завідуючого лабораторією ветеринарно-сані­тарної експертизи на централь­ному ринку Андрія Володимиро­вича Сандула, гостро наразі стоїть і проблема реалізації молока у пластиковій тарі вторинного ви­користання. Адже, як показали дослідження, така упаковка містить речовини, шкідливі для здоров'я споживача. І це все в той час як можна використовувати нові пластикові стакани з кришкою та не наражати покупців своєї продукції на небезбеку.

—Ми всіма можливими ме­тодами намагаємося вирішува­ти цю проблему, але багато в чому це залежить від самого споживача. Якщо покупець буде піклуватись про своє здо­ров’я і відмовлятиметься купу­вати молоко в пластиковій тарі, тоді питання саме по собі зник­не з порядку денного, — зазна­чає А. В. Сандул.

Треба також зауважити, що, окрім досліджень, працівники лабораторії стежать і за дот­риманням правил торгівлі на ринках та ветеринарних норм.

Вся ця робота виконується в першу чергу задля нашої з вами безпеки. Адже саме зав­дяки спеціалістам лабораторії ми з вами, купуючи продукти на ринку, можемо бути впев­нені, що споживатимемо без­печну, здорову їжу, без нега­тивних наслідків для свого організму.

Андрій Полєщенков.  

Останнє редагування 02 липня 2020, 02:28
0
репостів
0
репостів