Установка теплолічильників в квартирі

Першою причиною прийняття відповідального рішення встановити лічильники тепла в квартирі є нестримний підйом тарифів на те саме дорогоцінне тепло, за яке віддаються «кровні» фінансові запаси. Раціоналізація використання теплових ресурсів в глобальних масштабах широко рекламується в ЗМІ і кожен розуміє, що в кінці кінців від цього залежить економіка країни. Але це здається так далеко в буденності, що питання про встановлення лічильника стає «ребром» тільки тоді, коли вже сімейний бюджет тріщить по швах. Насправді нескладні підрахунки наочно демонструють, що теплолічильник і економія - фактично синоніми.

Як дозволяє економити індивідуальний лічильник обліку тепла.

  • За допомогою лічильника можна контролювати витрату споживання енергоресурсів і істотно скоротити невиправданий витрата або втрати тепла.
  • Лічильник обліку тепла в квартирі наочно демонструє реальні цифри споживання теплової енергії, а не рекламні гасла про примарною економії. Цифри точно демонструють, наскільки швидко окупиться установка і наскільки скоротяться витрати в перспективі.
  • Теплолічильник здатний не тільки реєструвати дані про кількість спожитої теплової енергії, а й про параметри теплоносія.
  • Тільки на базі точних даних про витрати теплової енергії можна проводити якісну корекцію теплозбереження. Індивідуальний лічильники тепла на опалення в цьому відношенні - найбільш вигідні прилади, тому що точно відображають витрату тепла саме в квартирі без урахування витрат тепла на неутеплений під'їзд або недоліки утеплення квартир інших мешканців, як це нерідко буває при орієнтуванні на показання лічильників, встановлених на весь під'їзд або на будинок.
  • Розрахункове споживання тепла має дуже приблизну систему підрахунків. Усереднені показники теплопровідності стін можуть не враховувати індивідуальне планування будівлі, кількість дверей вікон, поверх (власники перших і верхніх поверхів відразу ж зрозуміють про що мова), кутове розташування. Крім того, в опалювальний період без лічильника неможливо економити, коли t * C підвищується, наближаючись в перехідний, а іноді і в зимовий сезон до 0 * або до плюсових температур. Такий «ташкент» просто не враховується, тому що температурні максимуми входять тільки в загальну формулу виведення середнього температурного показника.
  • Енергоаудит без якісної підготовки з утеплення житла показує якщо не негативні результати, то нейтральні. В цьому випадку перш, ніж встановлювати лічильник, потрібно критично оцінити рівень збереження тепла і при необхідності вжити заходів щодо усунення зон холоду (утеплити вхідні двері, вікна, стіни і підлогу). Окремим моментом якісної економії є установка регуляторів температури на кожну батарею. Комфортний температурний режим в кімнаті сильно залежимо від її призначення (в спальні може бути на 3-5 * С прохолодніше і це буде прийнятно), від кількості радіаторів, загальною площею і навіть від того - на тіньовий або на сонячній стороні знаходиться саме це приміщення.

Покроково до ефективної економії або як встановити лічильник на тепло правильно.

Рентабельність установки теплолічильників очевидна, тільки для того, щоб план скорочення витрат вдався, необхідно лічильник встановити правильно.

  1. Укладення договору з організацією, відповідальною за надання комунальних послуг. Саме це організація в подальшому повинна буде видати проектну документацію. Намагатися обійти цю інстанцію і заощадити на несанкціонованому монтажі не тільки не вдасться, але і загрожує значними штрафами. Установка лічильників обліку тепла офіційно дозволена тільки організаціям, що мають ліцензію.
  2. Правильний підбір лічильника - запорука надійної безперебійної роботи і точних показань. Ультразвукові лічильники відрізняються високою точністю і стабільністю роботи. Тахометрические прилади дещо поступаються з експлуатаційного ресурсу, але зате більш демократична в ціні. Відповідно у виборі потрібно буде керуватися виділеного бюджету на установку з урахуванням цих особливостей. Незалежно від конструкції кожен лічильник повинен мати паспорт, в якому вказані технічні характеристики, гарантійні зобов'язання виробника, дата установки і пломбування.
  3. Лічильники обліку тепла не завжди можна безперешкодно встановити в будь-яку систему. Практично ідеальною є система на 1 трубу з горизонтальним розташуванням, тому що на неї цілком достатньо одного приладу. Вертикальна розводка труб опалення може бути перешкодою для установки. Вирішити питання можна за допомогою розподільників. Лічильник необхідно встановити тільки на загальному введенні, а на кожен радіатор - датчики, які вимірюють температуру в кімнаті і безпосередньо радіатора. Сучасні системи оснащуються інформативним інтерфейсом, що виводить на дисплей відомості про кожному радіаторі в багатоквартирному будинку. Без розподільників при однотрубної системи з вертикальною розводкою лічильник доведеться встановлювати не на стояк, а на кожну батарею - температурний датчик. У разі, якщо конструкція системи двухтрубна з вертикальною розводкою, то доводиться і датчики і лічильники встановлювати на всі радіатори, що може бути дуже вагомим в економічному плані і вимагає загального відома показників для виведення загального результату.
  4. Установка теплолічильників загальних на весь будинок дозволяє контролювати витрату тепла, виділений для даного об'єкта. Сумарна вартість установки істотно нижче, ніж індивідуальний монтаж в кожній квартирі і доступна практично всім мешканцям без винятків. Слід приймати до уваги також, що ефективне розподілів тепла дозволяє підтримувати його стабільним і не буде крижаного холоду ні в під'їзді, ні в передпокоях.
  5. При розрахунку економічної вигоди монтажу індивідуального приладу обліку, важливо брати до уваги, що повірка лічильників тепла виробляється за рахунок споживачів 1 раз в 4 роки.
0
репостів
0
репостів