Як підключити цифрове кабельне або супутникове телебачення

У сфері кабельного ТБ править капітал, а тому шлях розвитку і варіант реалізації цифри залежить від погляду на проблему керівництва кожної окремої компанії.

Типовий шлях - запуск мовлення у форматі DVB-C (версія стандарту DVB для кабельних мереж, що відрізняється меншим ступенем стиснення і меншою помехозащищенностью в порівнянні з «ефірним» стандартом, що цілком допустимо в кабелі).

Стандарт передбачає використання системи кодування для каналів, що дає можливість будувати різні послуги: виділяти пакети каналів, відкривати і закривати їх для користувачів, не виходячи з офісу. Для розшифровки кодованих каналів з боку абонента використовуються так звані карти доступу.

У кожної системи кодування вони свої, але стандартом передбачений універсальний роз'єм для підключення до телевізора або приставці CAM-модуля для певної кодування, в який вже встановлюється карта доступу.

Як і DVB-T2, «кабельний» варіант стандарту підтримує контент високої чіткості (HD). Але включати чи ні HD-канали в своїй мережі, кожен оператор вирішує самостійно. Треба відзначити, що майже всі кабельні мережі, де запущено цифрове тв України, пропонують HD-канали. Деякі навіть ставили експерименти з 3D-каналами.

Устаткування для прийому DVB-T2 та DVB-C

Очевидно, що для перегляду цифрового сигналу необхідно обладнання, що підтримує відповідний стандарт.

Телевізори та приставки з підтримкою DVB-C з'явилися в продажу ще в 2007 році, так що якщо ви в останні кілька років міняли телевізор, підтримка «кабельної» версії стандарту у вас, швидше за все, є (в цьому випадку там знайдеться і слот для підключення CAM-модуля, якщо такий надається оператором).

В ідеалі для підключення до кабельного цифрового телебачення власнику такого ТВ достатньо придбати у оператора CAM-модуль і встановити туди карту доступу. Але, оскільки кожен оператор сам визначає політику роботи послуги, CAM-модулі часом не пропонуються, і тоді абонентам необхідно купувати пристрій-посередник - приставку з підтримкою системи умовного доступу (СУД), використовуваної оператором.

Найчастіше такі пристрої «заточені» тільки під одну СУД, а значить, в іншої мережі його можна буде використовувати, тільки якщо там за випадковим збігом обставин виявиться та ж СУД.

Якщо кабельний оператор пропонує HD-канали (Full HD - дозвіл картинки 1920 * 1080), то для їх перегляду обладнання (телевізор, якщо використовується Cam-модуль, або телевізор + приставка) також має підтримувати Full HD. У загальному випадку підтримка DVB-C (DVB-T / T2) абсолютно не означає підтримку Full HD (як для телевізорів, так і для приставок). Аналогічна ситуація - з 3D-каналами.

Той факт, що телевізор підтримує «кабельну» версію стандарту, на жаль, не означає, що він декодує і «ефірний» варіант цифри (той, що використовується в Росії). Поставки обладнання з підтримкою DVB-T2 в нашу країну почалися лише в 2012 році. Так що можна з упевненістю сказати, якщо ваш телевізор був куплений раніше, ефірний стандарт він не «зрозуміє». Приставки для кабельних мереж також рідко підтримують DVB-T2.

Якщо ваше обладнання не дозволяє «за замовчуванням» приймати ефірну цифру, не обов'язково його міняти. Можна обмежитися покупкою приставки для DVB-T2, вартість якої починається від тисячі рублів. До слова, підтримка Full HD в DVB-T2 приставці поки не затребувана (оскільки, як було зазначено вище, найближчим часом в ефірі не з'явиться HD-каналів).

Цифра з супутника

Ще одним «джерелом» цифрового телебачення можна назвати супутник. Супутникові платформи, що офіційно працюють в Росії, використовують стандарти DVB-S і DVB-S2 (як і з ефірними стандартами DVB-T і DVB-T2, DVB-S2 - це наступне, більш досконале покоління DVB-S).

Для прийому супутникового ефірного телебачення необхідна правильно встановлена антена (діаметр якої залежить від географічного положення абонента і вибраного супутника), ресивер з дійсною картою доступу і телевізор.

Підтримка стандарту DVB-S / S2 може бути інтегрована в телевізор, тоді у оператора купується не ресивер, а CAM-модуль (і, природно, карта доступу для модуля). Правда, не всі діючі на російському ринку платформи пропонують CAM-модулі, а присутні на ринку модулі також не завжди коректно працюють в телевізорах - так що перед підключенням супутникового телебачення краще проконсультуватися у фахівців.

Відзначимо, що для перегляду Full HD каналів з супутника необхідний телевізор і ресивер з підтримкою HD (аналогічна ситуація - з 3D каналами).

http://viasat.ua/ru

0
репостів
0
репостів